Может ли президент так отвечать обществу?

47 просмотров
Вторник, 28 февраля 2012, 18:27
Алексей Красноперов
политолог

У минулу п’ятницю, даючи інтерв’ю з нагоди другої річниці інаугурації, Віктор Янукович перевершив сам себе. Коментуючи для преси нинішню ситуацію в країні, президент відповів на питання, чи задоволений він тим, що йому вдалося зробити за два роки правління, словами: "Якщо мені хтось заздрить, я скажу - правильно роблять, нехай спробують так жити".

Супер! Просто супер.

Це настільки показово, що краще за Януковича не скажеш. По суті, президент таким чином відповів суспільству на питання, яке йому ставив Мустафа Найєм в грудні минулого року.

Нагадаю питання полягало в тому, щоб Янукович відповів, в чому секрет успіху, коли у президента все добре, а в країні все погано. Тоді президент повідомив нам, що він нам не заздрить. Решту ми звісно додумали самі, як він нам і порадив.

Цього разу Янукович був ще точнішим. Він порадив нам самим жити так, як він.

Проте у мене є питання: Вікторе Федоровичу, як ми можемо жити так, як Ви?

Хіба у нас є Межигір’я і 30 тисяч нектарів угідь для полювання? Хіба у нас є вертоліт і вертолітні майданчики? Хіба нас возять кортежами і перекривають для нас дороги. Ні.

Цього немає і ніколи не буде. Бо ми ж у Вашому, Вікторе Федоровичу, уявленні – "бідні родичі". Ми не здатні жити так, як Ви. Ми не здатні навіть просто жити сито та гідно. Чому б це?

Може, тому що Ви живете надто розкішно?

Насправді, відповідь Януковича ілюструє його ставлення до суспільства. І це ставлення можна умістити в два слова – презирство і байдужість.

Так, наш президент нас зневажає як останніх "бідних родичів", які не здатні жити так, як він. Так, наш президент до нас байдужий, тому що для нього не існує наших проблем і потреб, проблем і потреб країни та суспільства. Є тільки його особисті завдання, особисті цілі, і все.

Боже, та про що я? Для Януковича не існує навіть проблем і потреб Партії регіонів і групи "донецьких", які привели його до влади. Тільки свої завдання. Сім’я + невеличка купка оточення з адміністрації. Яку, до речі, подалі від зайвих поглядів вже перенесли до Межигір’я, де створили президенту кабінет з люстрами і лампами.

Не треба писати довго, щоб зрозуміти, що своєю відповіддю Янукович просто плюнув в обличчя всій країні.

Президент не може, не має права так відповідати суспільству. Так може відповідати тільки феодал, для якого решта громадян "бідні родичі", "козлы, которые мешают жить".

Тож вибачте, Вікторе Федоровичу, що ми Вам заважаємо своїми незручними питаннями, взагалі своїм існуванням на Вашому життєвому шляху. Ми Вам не заздримо! А решту додумайте самі...

Олексій Краснопьоров, політолог, консалтингова агенція Concept GRoup, спеціально для УП

powered by lun.ua
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)