Кличко і праймеріз

17 переглядів
П'ятниця, 20 липня 2012, 10:54
Олександр Аронець
активіст ВО "Свобода", для УП

Кілька місяців поспіль Віталій Кличко наполягав та переконував політичні сили, які входять у Комітет опору диктатурі, що варто влаштувати праймеріз, аби визначити кращих кандидатів від опозиції на парламентських виборах 2012 року.

Уже тоді всі експерти сходилися в тому, що праймеріз від Кличка – це така собі політтехнологія й не більше. Адже для людей, більш-менш обізнаних із політикою, ясно, що праймеріз проводяться аби визначити єдиного кандидата від партії з метою, щоб кандидати від однієї партії не відбирали один в одного голоси на основних виборах.

Але Кличко продовжував наполягати на своєму, виголошуючи, що "самая большая проблема нашей политики в том, что за людей всё время всё решают". Задля запобігання цьому й потрібні праймеріз. Зокрема, в інтерв'ю журналу "Фокус" Кличко заявив, що перш ніж висувати своїх кандидатів на вибори, "Удар" пропустить їх через праймеріз.

Головне, ніхто жодного разу, крім мантри "праймеріз", не почув від Кличка – якою буде ця названа чужинським словом процедура?

Схоже, що Кличко навіть для себе не з'ясував, що ж це таке – праймеріз. Бо як тоді пояснити, що "Удар" оприлюднив списки кандидатів-мажоритарників, але ані на сайті Кличка, ані в ЗМІ не було жодного повідомлення про проведення внутрішніх виборів в "Ударі"?

Виборів в "Ударі" не було – а кандидати вже є! Це більше схоже на "праймеріз" Тігіпка, якими два роки тому він дурив людей, щоб провести своїх депутатів у місцеві ради, а потім їх "злити" в ПР.

Це підтверджує побіжний огляд списку "праймерізованих" Кличком кандидатів.

Якщо це "нова команда", то за кого ж тоді Кличко має українських громадян? Про це вже дещо писали, але судіть самі.

Віталій Кличко заявив, що "Удар" є правоцентристською партією. Але яким чином тоді кандидатом від неї є ідейний лівак і відвертий українофоб Євген Філіндаш?

Або як пояснити появу в списку мажоритарників Кіріла Кулікова, який не лише жваво перебігав із партії в партію, але має масні плями в біографії?

Далі – більше: на 125-ий округ, що на Львівщині, "Удар" Кличка пропонує такого собі Гичку Михайла Михайловича, який став депутатом Львівської облради від Партії промисловців і підприємців, що є сателітом ПР. В обласній раді цей пан демонструє повну підтримку нинішньої влади, зокрема, не голосував проти "харківських угод". За деякою інформацією, є помічником народного депутата від ПР Миколи Комара. До слова, на цей момент пан Гичка не вступив у фракцію партії "Удар" в обласній раді.

142-й округ в Одеській області Кличко віддав Івану Плачкову, який на даний момент є топ-менеджером в "Київенерго", підконтрольного Рінату Ахметову. Для цього Плачков навіть склав мандат депутата Київради й зупинив членство в партії "Удар", попередньо поінформувавши Кличка, що хоче "зосередитись виключно на роботі в енергетичній галузі". Це було півроку тому: бажання працювати в енергетичній галузі змінилось бажанням посидіти у Верховній Раді.

По Херсонській області Кличко відправляє балотуватися Андрія Путілова, якого зловили на роздачі пайків. Агов, рух "Чесно"! Судячи з усього ,"Удару" до вподоби методи Черновецького.

По Київській області від "Удару" балотуватиметься екс-зять Литвина, депутат Київської обласної ради Дмитро Крейнін. Його прізвище незмінно фігурує в новинах на тему незаконного "кришування" МАФів і рейдерських захоплень. Але найцікавіше, що теперішній голова Київської облради, регіонал Качний Олександр Сталіноленович був висунутий на цю посаду спільним поданням трьох фракцій – Партії регіонів, "Сильної України" і ... "Удару", які за нього й проголосували.

Не погребував Кличко й відвертими "тушками".

Наприклад, народний депутат 4-го скликання Кирило Поліщук, який, побувши у фракції "Наша Україна" один день, через фракції "Єдина Україна" та "Народовладдя" все ж прибився до фракції Партії регіонів.

Подібні претензії є й до багатьох інших уже озвучених кандидатів від "Удару".

Наприклад, у яких кабінетах проходили праймеріз міліцейські генерали Віталій Максимов та Костянтин Бриль. Можливо в тих, що формують мєнтовське" лобі в майбутньому парламенті?

Після таких кандидатів-мажоритарників легко знайти відповідь на питання, чим є для Кличка праймеріз, якими він баламутив суспільство й політикум. Це або пустопорожня балаканина, або політтехнологічна фішка. Чи, як подейкують, "перемога бабла над злом".

Іншими словами – п'ятсот тисяч "у.о." і праймеріз у вас в кишені.

Олександр Аронець, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реєстр публічних діячів: легалізувати чи ліквідувати?
Напівзаконна база даних створює передумови для численних позовів і може стати інструментом політичного тиску.
Фейкові новини – не привід для фейкових законів
Мінкульт заявив, що влада хоче змінити умови функціонування інфопростору в Україні. Спробуємо проаналізувати й оцінити головні з озвучених ідей.
Що має бути у портфелі майбутнього голови Держкіно
Якщо на реальному кораблі без капітана команда вирулити може, то на умовному кораблі "Держкіно" без голови Держкіно ми можемо дуже швидко позбутися всіх тих надбань кінематографічної галузі, які маємо за останні сім років.
За крок до світової кризи: чому зірвалося торгове перемир'я між США та Китаєм
Анонсоване торгове перемир'я двох наддержав так і не відбулося – розбіжності залишаються занадто серйозними навіть для проміжних домовленостей. І це суттєво збільшує ризик глобальної рецесії.
Як я отримала рік навчання в одному з топових університетів Великої Британії
Умови участі в програмі досить прості − необхідно мати від 3-х років досвіду викладання англійської мови на повну ставку, бути громадянином тієї країни, з якої ви подаєтесь, і мати необхідну кількість балів з мовного іспиту.
Тягар відповідальності. Що чекає на першого голову НАЗК?
Конкурс на голову НАЗК у розпалі. 19 листопада – останній день прийому документів. Окрім почесного статусу, на першого одноосібного голову НАЗК чекають мегавипробування. Які?
Пільги для "зеленої енергетики": міфи і реалії в Україні
Депутати пропонують знизити "зелений тариф" для електроенергії з відновлюваних джерел енергії. Які наслідки це матиме?