Свято еротичного долара

39 переглядів
Четвер, 14 лютого 2013, 13:10
Петро Іванишин
науково-ідеологічний центр імені Донцова, для УП

Ось воно прийшло. Таке світле і радісне свято. День Святого Валентина. День Закоханих. День Кохання… Свято червоних сердець, масових зізнань, навіть масових весіль…

"Будь моїм Валентином!" – "Будь-ласка!". "Стань моєю Валентиною!" – "Залюбки!"…

У нас в Україні – це відносно молоде й неофіційне свято. Такий собі ненав’язливий подарунок західного неолібералізму з нагоди Незалежності. І начебто християнський подарунок.

Легендарний Валентин, кожен з відомих, якщо був не священиком, то точно християнином, і творив справді благі справи, і був мучеником за віру Христову, і, можливо, таємно одружував вірних.

Найбільш допитливим у Самборі навіть покажуть його місця… Справді було б гарне свято, що могло б стати приводом не лише для вираження інтимних почуттів чи здійснення одруження, а й для більш глибоких речей.

Речей, котрі спонукали б замислитися над тим, що обожнення любові не зовсім правильне, що сімейний егоїзм не набагато кращий за егоїзм приватно-особистий, що шлях до Господа лежить через Церкву і, як не дивно для декого, через батьківщину, що любов до Творця – найвища любов на землі…

Можливо, хтось би навіть пригадав мудрі поетичні слова Петра Скунця: "Де щастя ділять лиш на двох, там прийде третій – змій"…

А хіба не про це говорять і міркують на заходах з нагоди Дня Святого Валентина? На вечірках і дискотеках, в нічних клубах і кінотеатрах, в школах й університетах, в інтернеті й газетах, телебаченні й радіо?..

Хіба не про це пишуть на червоних серцях? Дивні питання. Навіщо ж псувати дурницями святковий настрій?...

Християнський дух мудрого і шляхетного вшанування все настирливіше й агресивніше замінюється чимось іншим. Свято Валентина стає типовим ліберальним святом банального заробітку, святом мамони, святом еротичного долара…

Від християнства у ньому – лише гарна назва. Як і в інших євроатлантичних доларових свят, що поступово намагаються витіснити національно-християнську сутність із традиційних сакральних дат.

Сумними є приклади європейських та американських наслідків такої мамонізації – Різдва без містерії народження Спасителя, Великодня без усепереможної величі Воскресіння Месії, Дня Всіх Святих перетвореного в сатанинське дикунство Хеловіну…

Скоро й нас просвітять "современными огнями", що освітлюють цинічні лики основних кумирів західної цивілізації: Еросу й Золотого тільця.

Однак в рідній неоколонії на цьому зупинятися не стануть. Можливо, ще не всюди забули справжні українські й християнські свята, декотрі якимось чудом одержавлені.

Можливо, ще не всюди звучать тимпани й стримлять боввани золотопагонного чорносотенства царського євразійства, але не бракує фанфар й одоробал євразійству комуністичному – радянській імперії…

Петро Іванишин, Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Як президент за допомогою АМКУ може впливати на норовливих мерів
Кейс криворізького місцевого телеканалу та його роль у посиленні централізованої влади й зменшенні корупції в сфері державної підтримки комунальних підприємств.
Декларувати недостовірну інформацію тепер можна. Юридичні наслідки неминучі
Подання завідомо неправдивих декларацій та їхнє умисне неподання вже не є кримінально-караним і для осіб, які вчинили цей злочин до 27.10.2020 року. Вихід є і для тих, для кого вирок за ст. 366 КК України набув чинності до цієї дати.
"Найменш небезпечна гілка": що не так із мотивацією рішення КСУ
Юристка розібралася в мотивувальній частині рішення КСУ і пояснила, в чому проблема з суддівським обґрунтуванням.
Тіньовий ринок лісоматеріалів: бути чи не бути в Україні?
Чому ринок лісової продукції працює за середньовічними правилами та що заважає йому бути справедливим і відкритим.
Рішення КСУ ліквідує держконтроль за фінансуванням партій та виборчих кампаній
Додаткові наслідки рішення КС у питанні фінансування політичних партій відкотили країну на 5 років назад.
Україна космічна: чи вийдемо на міжнародну інвестиційну орбіту?
У 2019 році приватний бізнес отримав можливість конструювати, будувати і запускати ракети. Чи з'являться в Україні конкуренти Ілону Маску?
Зарядка з медіаграмотності: покращіть своє інформаційне поле за 7 днів
Як стати спокійними, зосередженими і підготовленими до життя у світі фейків і маніпуляцій?