Тухле "покращення"

100 переглядів
П'ятниця, 22 березня 2013, 11:27
Андрій Павловський
для УП

Пам’ятаєте епізод з роману Булгакова "Майстер і Маргарита", де Воланд переконував буфетника: "Друга свіжість – дурниця! Свіжість буває тільки одна – перша, вона ж і остання. А якщо осетрина другої свіжості, то це означає, що вона тухла!".

Мені пригадався цей епізод, коли ми на засіданні Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці обговорювали виконання в Україні Європейської соціальної хартії (переглянутої).

Хартія – один з двох основних документів Ради Європи в галузі прав людини. Коли мені на повному серйозі кажуть, що Хартія "виконується Україною на 26%", так і хочеться вигукнути: люди добрі, що за тухлятину ви кажете!

Краще визнайте чесно, що Хартія не виконується. Майте совість покаятись за те, що ви не хочете повернути з офшорів в Україну вкрадені гроші та забезпечити європейський рівень соціального захисту простим українцям, трудящим, до яких ви ставитесь як до своїх кріпаків!

Середня заробітна плата в Україні є найнижчою серед країн, з якими вона межує. Ще й заборгованість із заробітної плати станом на початок лютого цього року складала більш ніж мільярд гривень.

Величина прожиткового мінімуму не враховує життєво необхідні витрати – на житло, освіту, оздоровлення, платні медичні послуги тощо.

На думку фахівців, норми, закладені в прожитковому мінімумі громадян України, суттєво нижчі за фізіологічні, а набір непродовольчих товарів взагалі не забезпечує багатьох потреб сучасної людини.

Може, одразу замінимо прожитковий мінімум на похоронний мінімум? Бо такі антисоціальні стандарти заганяють народ в могилу!

Янукович з Азаровим дуже хваляться "ростом ВВП" і вже створили міністерство податків та зборів, щоб знімати вершки з киплячої економіки.

Це "покращення" податкового тиску – мабуть, єдине "покращення", яке відчули на своїй кишені, і дуже боляче (!), українські громадяни.

Соціальні стандарти не "покращувалися" роками – з того часу, як Янукович і Ко задурили народ нереальними обіцянками у 2009 році.

До виборів вони наприймали законів з різними щедротами, а після виборів кожним законом про бюджет всі раніше прийняті соціальні гарантії скасовують і вертять тарифною сіткою та прожитковим мінімумом як циган сонцем.

До речі, опозиція внесла до парламенту чимало важливих законопроектів з питань соціального захисту.

Якщо спікер Рибак та Янукович, що тримає його на гачку, так вже хочуть, щоб парламент "зайнявся законотворчою роботою", може, вони посприяють включенню опозиційних законопроектів до порядку денного, щоб люди побачили щирість радіння "ригів" за "покращення"?

Нагадую, це проекти законів про внесення змін до деяких законів України.

Серед них: щодо підвищення розміру соціальних стандартів і гарантій та відновлення соціального захисту громадян (№ 1251), щодо принципів формування та порядку встановлення набору продовольчих, непродовольчих товарів та послуг, розрахунку та затвердження прожиткового мінімуму (№ 1071).

А також про запровадження мораторію на примусову реалізацію майна громадян за борги з житлово-комунальних послуг (№ 1083), щодо тривалості щорічної основної відпустки (№ 2452), щодо збільшення розміру пенсійного забезпечення педагогічних працівників та встановлення додаткових державних гарантій педагогічним та науково-педагогічним працівникам (№ 1124), тощо.

Якщо олігархи їздять на шопінг в Європу та скуповують там елітну нерухомість, якщо їхні діти живуть і вчаться в Європі, настав час повністю ратифікувати Європейську соціальну хартію (переглянуту), щоб і всі українці могли відчути в своєму житті хоч якийсь мінімум європейських стандартів соціального захисту. І не на 26%, а на всі 100%! "Другої свіжості" нам не треба!

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував КМУ підготувати та внести на розгляд до парламенту законодавчі пропозиції щодо схвалення Україною положень Європейської соціальної хартії (переглянутої) в повному обсязі, щодо ратифікації Європейського кодексу соціального забезпечення; відміни показника "рівень забезпечення прожиткового мінімуму" при визначенні права на соціальну допомогу; внесення змін до Податкового кодексу з ціллю припинення дискримінації в оподаткуванні трудових доходів.

Це колегіальне рішення комітету, яке у Азарова не зможуть проігнорувати при всьому бажанні. Подивимося, чи справді можновладці готові замість тухлої балаканини про "покращення" взятися до конкретних справ.

Андрій Павловський, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, для УПpowered by lun.ua
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.