Давайте домовимось не вестися!

42 перегляди
Середа, 17 квітня 2013, 14:54
Артем Захарченко
голова аналітичного департаменту Центру контент-аналізу

Нас весь час тролять політики. І не тільки влада: остання провокація походила від ВО "Свобода" і стосувалася заборони абортів. Інтернет-спільнота проковтнула цей грубий прийом, і три дні сварилася на гендерні теми.

Розумні люди тролів зазвичай просто ігнорують. В крайньому разі, викривають їх. Однак тролінг від політиків небезпечніший: ризикуємо в результаті таких "експериментів" отримати зовсім іншу державу. Тому на їхні закиди треба вміти реагувати.

Наприклад жорстокий передвиборчий тролінг від Партії регіонів улітку 2012 року – мовний закон. Розкол країни, безправність державної мови і таке інше.

Всі ми, хто зібрався під Українським домом знали, що паралельно з мовним законом було прийнято кілька "дерибанних" законів, які би ми мали, за замислом ПР, просто не помітили на тлі мовної теми.

Але ми їх помітили – про них кілька разів сказали з трибуни депутати, мовляв, це доказ ницості влади.

Було зрозуміло, що наш мітинг використовують, але чим тут зарадити? Ніхто не придумав, і я в тому числі. Адже якщо взагалі не протестувати, то це було би просто поразкою.

А найкраще було би зробити основною вимогою мітингу непідписання Януковичем тих економічних законопроектів. Тобто, домовитися і взагалі прибрати з плакатів мовну тему. І на плакатах мав би бути не розрізаний язик, а крадії, що тягнуться до бабла і прикриваються темою мови.

"Хочеш захистити мову – протестуй проти дерибану!".

Побачили би замовники цього шоу такі плакати в новинах, і зрозуміли би – даремно замовляли його. І наступного разу ще б подумали, чи варто таке робити.

Звичайно, такий прийом важко було би донести до людей, які вийшли обурені саме мовною тематикою. Це так природно: в тебе забирають мову – і ти протестуєш. Але я вважаю, що ця задача все ж реальна.

Згадайте, як 2004 року кожен дядько на Майдані знав – битися лізуть тільки провокатори. Не можна бити і ображати міліцію і синьо-білих. Як би не хотілося. А провокаторів – затримати, поки не сталося лиха.

Тому давайте домовимося на інформаційні провокації теж не вестися. Ані щодо заборони абортів, ані щодо закону про наклеп, ані щодо відновлення п’ятої графи у паспорті…

І всім своїм гарячкуватим друзям треба розповідати про тролінг політиків. І завжди оголошувати протести проти справжніх їхніх намірів. Тоді вони перестануть нас тримати за повних дурнів.

Артем Захарченко, для УПpowered by lun.ua
powered by lun.ua
Годинник цокає: у лікарень обмаль часу, щоб почати економити на "комуналці"
Через рік усі поліклініки та амбулаторії вирушають в автономне плавання, тобто будуть платити за комунальні послуги самостійно. Чи готові вони до цього?
Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали
"Друзі кажуть, шо плакали, як бачили, як оточених мітингувальників лупашили, дівчат без свідомості беркут тягнув за ноги по асфальту #євромайдан".
Наглядова рада: непотрібна прикраса чи корисний інструмент?
У законодавство внесені позитивні зміни щодо інституту ради директорів, але власники компаній не розуміють його суті і значимості. (рос.)
Е-декларування активістів: боротьба з корупцією чи порушення конституційних прав?
Обов'язкове подання електронної декларації активістами, які ведуть антикорупційну діяльність, спрощує політично вмотивоване переслідування окремих діячів. Усі сподівання – на КС.
Непопулярні думки до роковин окупації: що не хоче чути Рада
Річниця окупації: проблеми Криму й ОРДЛО та список важливих питань, які сьогодні варто було б поставити у ВР.
Професії майбутнього: які спеціалісти будуть затребувані післязавтра
Радимо не фокусуватися на одній професії, а розглянути одразу декілька і обрати спеціалізацію саме на перехресті галузей, бо за цим майбутнє.