Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

День, який змінив Україну

Понеділок, 16 вересня 2013, 14:31

13 років тому, 16 вересня, день, який змінив життя нашої родини і зрештою України, припав на суботу.

А в понеділок, як от сьогодні, ми вперше зібрали прес-конференцію, на якій повідомили про те, що Георгій зник, і попросили журналістів про солідарність у його пошуках. Я хочу подякувати усім хто тоді відгукнувся і зрозумів, що зникнення Гіі було не лише трагедією нашої родини. Завдяки вам вбивство колеги-журналіста стало трагедією журналістської спільноти і суспільства в цілому.

Роки пройшли, ми не знайшли Георгія живого, ми виявили лише його останки.

Але його вбивство не залишилось забутим і безнаказаним, як багатьох журналістів та політиків до нього.

Завдяки нашим спільним зусиллям, ми добилися часткового правосуддя. Але, тоді як безпосередні виконавці злочину відбуваються покарання, замовники, які є коренем трагедії, залишаються безкарними і насолоджуються свободою.

Саме тому ми всі разом мусимо вимагати повного розслідування вбивства Георгія та інших журналістів, як загинули від рук влади до нього - і, на жаль, після. Ми не повинні мовчати, бо мовчанням себе не захистиш, бо на місті Георгія міг і, на жаль, у сьогоднішній Україні, може бути кожен з нас.

Сьогодні перед нами стоять нові виклики. Побиття та напади на журналістів в Україні продовжується. У 2012-му Україна ледве втрималась у рейтингу частково вільних щодо рівня свободи слова держав.

Якщо ці тенденції триватимуть, у 2013 Україну можуть назвати невільною. І на жаль у нас є лише один засіб боротьби проти свавілля влади - наша професійність і наша солідарність. Ті, хто сьогодні публікують джинсу, зжовчують теле- та радіоефіри, мали б усвідомити, що будують суспільство, змішане на брехні та нечистотах. Рано чи пізно, це болото поглине їх самих.

Ті, ж хто намагаються нести правду, відстоюють честь професії, протидіють свавіллю - мають об'єднуватися. Лише захищаючи, підтримуючи і надихаючи один одного, ми зможемо заставити владу нас поважати.

Тому, як і 13 років тому, в цей день я хочу закликати до солідарності і підтримки один одного. І ще раз подякувати тим, хто повернувся обличчям до правди і намагається у непростих умовах залишатись чесним перед суспільством, перед собою і відстоювати честь професії.

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Чи доцільно витрачати 1,5 млрд грн на відновлення зруйнованих ТЕС?

Краще за "Будапешт", але... До чого приведе нова спроба України стати союзником США

Твоя кров переможе: як трансформується українська система крові під час повномасштабної війни

Як змінилася процедура військового обліку та бронювання працівників

Суспільний договір вічної війни

Закон про штучний інтелект в ЄС: що потрібно знати українцям?