День, який змінив Україну

Понеділок, 16 вересня 2013, 14:31

13 років тому, 16 вересня, день, який змінив життя нашої родини і зрештою України, припав на суботу.

А в понеділок, як от сьогодні, ми вперше зібрали прес-конференцію, на якій повідомили про те, що Георгій зник, і попросили журналістів про солідарність у його пошуках. Я хочу подякувати усім хто тоді відгукнувся і зрозумів, що зникнення Гіі було не лише трагедією нашої родини. Завдяки вам вбивство колеги-журналіста стало трагедією журналістської спільноти і суспільства в цілому.

Роки пройшли, ми не знайшли Георгія живого, ми виявили лише його останки.

Але його вбивство не залишилось забутим і безнаказаним, як багатьох журналістів та політиків до нього.

Завдяки нашим спільним зусиллям, ми добилися часткового правосуддя. Але, тоді як безпосередні виконавці злочину відбуваються покарання, замовники, які є коренем трагедії, залишаються безкарними і насолоджуються свободою.

Саме тому ми всі разом мусимо вимагати повного розслідування вбивства Георгія та інших журналістів, як загинули від рук влади до нього - і, на жаль, після. Ми не повинні мовчати, бо мовчанням себе не захистиш, бо на місті Георгія міг і, на жаль, у сьогоднішній Україні, може бути кожен з нас.

Сьогодні перед нами стоять нові виклики. Побиття та напади на журналістів в Україні продовжується. У 2012-му Україна ледве втрималась у рейтингу частково вільних щодо рівня свободи слова держав.

Якщо ці тенденції триватимуть, у 2013 Україну можуть назвати невільною. І на жаль у нас є лише один засіб боротьби проти свавілля влади - наша професійність і наша солідарність. Ті, хто сьогодні публікують джинсу, зжовчують теле- та радіоефіри, мали б усвідомити, що будують суспільство, змішане на брехні та нечистотах. Рано чи пізно, це болото поглине їх самих.

Ті, ж хто намагаються нести правду, відстоюють честь професії, протидіють свавіллю - мають об'єднуватися. Лише захищаючи, підтримуючи і надихаючи один одного, ми зможемо заставити владу нас поважати.

Тому, як і 13 років тому, в цей день я хочу закликати до солідарності і підтримки один одного. І ще раз подякувати тим, хто повернувся обличчям до правди і намагається у непростих умовах залишатись чесним перед суспільством, перед собою і відстоювати честь професії.

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Інтеграція штучного інтелекту в кримінальний процес: чи готова Україна до цього?

Навчалась за кордоном, щоб потім працювати Україні. Досвід випускниці Ukraine Global Scholars

Як виявити корупцію в будівництві

Трансплантація органів та рак шкіри: про що мають знати пацієнти

ПДВ для страхових агентів: нерівні умови та невизначений економічний ефект

Фонд культурних/пропагандистських ініціатив: як Росія використовує культуру для війни