Боротьба із тролями: у гру вступає Фейсбук?

23 перегляди
Субота, 18 жовтня 2014, 16:54
Назар Федорчук
кандидат юридичних наук

"Не можеш побороти – знайди спосіб очолити".

Саме це зробить Фейсбук через новий "Анонімний додаток", яким спробує очолити масові анонімні екаунти в мережі.

Як відомо, сьогодні облікові записи у ФБ часто використовуються тролями й спамерами. Згідно нових правил можна буде залишатися анонімним для користувачів, але ФБ отримає вагомі важелі, щоб відслідковувати та відсторонювати недобросовісних користувачів.

Фейсбук довго працював над виявленням і видаленням фальшивих екаунтів і запитів на дружбу. Сьогодні хоч і складно, але все ж можливо отримати фальшивий профіль, маючи з десяток справжніх друзів-користувачів. Деякі заходи, такі як перевірка телефонного номера, стримують недобросовісних користувачів, щоправда, лише до певної міри.

Однак є всі шанси, що новий "Анонімний додаток" впорядкує й зробить анонімну дискусію у Фейсбуці більш вихованою.

Отже, щоб зареєструвати й запустити новий Анонімний додаток, необхідно буде використати власний існуючий профіль Фейсбуку та перевірений номер телефону.

Фейсбук проводитиме попередню оцінку профілю й надасть користувачу доступ у мережу, лише якщо той подолає так званий бар'єр "легітимності": необхідно буде мати у своєму списку щонайменше 15 друзів, які ведуть діяльність у ФБ протягом кількох останніх місяців.

Усередині додатку ідентичність користувача прихована, або використовується псевдонім – лише перед іншими користувачами мережі. Але не перед Фейсбуком. Анонімний екаут прив'язаний до реального; якщо користувачі поскаржаться на користувача за недобросовісну поведінку, – Фейсбук може заблокувати його екаунт.

Щоб зареєструвати інший анонімний екаунт, потрібно знову підтвердити власну "легітимність". А швидко це зробити доволі складно – власник екаунту заблокований.

Звичайно, ФБ – лише одна із соціальних мереж. Однак сподіваюсь, що вони як лідери дадуть старт підвищенню етики в інших соціальних мережах світу.

Назар Федорчук, за матеріалами Тек Кранч та Нью-Йорк Таймс, спеціально для УПpowered by lun.ua
Місяць у Харкові: освідчення в любові
Який він, культурний Харків.
Україні потрібна нова кіберстратегія
Основні прогалини в галузі кібербезпеки в Україні та варіанти виходу з ситуації, що склалася.
Як світові тренди впливають на розвиток фітнесу в Україні
Щороку з'являються нові види тренувань і тренажерів, випускаються нові мобільні додатки та онлайн-продукти. (рос.)
Як визначитися із майбутньою професією
Майбутнє вимагає від нас усіх постійного навчання та самонавчання, самодисципліни і щирої пристрасті до своєї справи.
Зеленський розпустив ЦВК: зачистка по всіх фронтах
Озираючись на події останніх тижнів у ВР, можна помітити певну тенденцію, якої дотримується Зеленський та його прибічники. Може йтися як про узурпацію влади чинним президентом, так і про щире бажання реальних позитивних змін, що можливі лише за умови повного очищення всіх держструктур від слідів старої влади.
Самоспалення. Постскриптум для імперії
Сутінки СРСР, які сучасним росіянам здаються "щасливою добою", для колоній осяяні вогнем живих смолоскипів із запахом горілого м'яса.
Чому українські виші так низько у рейтингу World University Ranking
Головна причина слабких позицій українських університетів — результати наукової роботи.