Ми не втратили жодного дня

13 переглядів
Четвер, 02 квітня 2015, 10:28
Євген Захаров
співголова Харківської правозахисної групи, міжнародне товариство "Меморіал", для УП

Конкурс по відбору кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро добігає кінця.

Але чим ближче останнє засідання, де конкурсна комісія має обрати 2 чи 3 найбільш достойних кандидатів на посаду для подання президенту, який потім протягом 10 діб має остаточно визначитися і призначити директора, тим більший тиск з усіх боків я відчуваю.

30 березня на каналі 112 ведучий ледь не кричав на мене – чому комісія досі не закінчила свою роботу!

А Михайло Саакашвілі щойно заявив на Конгресі громадянської платформи "Нова країна": "У меня были большие надежды, что будет конкурс, наберут хороших людей. Я не знаю многого о той четверке, которую отобрали, но каждый из них был много лет частью этой системы.

Нельзя лягушке поручить осушить болото. Есть какие-то правила, которые нельзя нарушать. В результате мы получили по конкурсу в антикоррупционной комиссии полную профанацию. Все процедуры были соблюдены, но в результате получили полную ерунду".

Саакашвілі помиляється. Навпаки, усі чотири кандидати, яких вибрала КК на другій стадії конкурсу, вочевидь далекі від системи влади, яка продукувала корупційні відносини.

Справді, усі вже зачекалися призначення директора НАБУ. Але комісія діяла відповідно до закону про НАБУ і не втратила жодного дня з 12 січня, коли було опубліковане оголошення про конкурс.

Місяць був наданий для підготовки та подання документів. 11 лютого були розкриті пакети з документами претендентів. З 11 по 21 лютого документи 176 претендентів на посаду згідно з законом оприлюднювалися на сайті президента, а комісія вивчала ці документи і залишила 106 кандидатів, які відповідали кваліфікаційним вимогам до посади директора відповідно до закону.

З 23 по 28 лютого КК провела інтерв’ю з цими 106 кандидатами й обрала 21 з них для другого туру конкурсу.

З 2 по 6 березня КК провела з ними більш детальне інтерв’ю і 6 березня визначила 4 найкращих кандидатів для остаточного вибору 2 чи 3 з них для подання президенту.

10 березня їхні документи були спрямовані адміністрацією президента на спеціальну та люстраційну перевірки.

І хоча під дію закону про очищення влади жоден з 4-х кандидатів не підпадає, а спеціальна перевірка має бути проведена протягом 15 календарних діб, результатів досі немає.

Чому – взагалі кажучи, незрозуміло. З цього приводу висловлюють різні думки, найбільш поширеним, за моїми спостереженнями, є погляд, висловлений паном Саакашвілі з властивою йому витонченістю.

Проте зачекаємо з остаточними висновками щодо обрання директора НАБУ до закінчення конкурсу.

Євген Захаров, спеціально для УПpowered by lun.ua
Канадські факти про продаж сільськогосподарської землі
Як функціонує ринок землі в Канаді та хто має право придбавати сільськогосподарські ділянки?
Чому середній рівень результатів ЗНО такий низький
Результати ЗНО відображають в тому числі прояви соціальної нерівності за ознакою місця проживання та рівнем доходу.
Чому я претендую на посаду голови Українського інституту національної пам'яті
Ми маємо перейти від зовнішньої декомунізації до внутрішньої, ментальної деколонізації. Описати в чітких поняттях і живих символах, зрозумілих мільйонам, нашу багатоманітну, повноформатну, закорінену в минулому, але спрямовану в майбутнє країну.
Ціна помилки: чи потрібна вам бізнес-освіта?
Китайський мільярдер Джек Ма розкритикував МВА. З'ясовуємо, що не так із бізнес-освітою.
Судова реформа відбудеться, коли суд стане сервісом
Можна змінювати кількість суддів, змінювати назви судів – але якщо процес залишиться таким, як і був, реформа не відбудеться. (рос.)
Як стягнути збитки з менеджменту
Коли механізм похідного позову запрацює на повну силу? (рос)
Труба ДБР чи ДБР без Труби: що вирішить парламент
Неможливо почистити ДБР частково. Сценарій з очищення ДБР лежить на поверхні – додати у законопроєкт президента правку щодо звільнення директора (Труби) та його заступників. Нових натомість треба набрати на чесному конкурсі за участю міжнародних експертів.