Критична точка. Відкритий лист до президента

8036 переглядів
Середа, 03 лютого 2016, 19:23
VoxUkraine
редакційна колегія, для УП

Сьогоднішня заява міністра економічного розвитку Айвараса Абромавичуса про відставку може стати початком політичної кризи з непередбачуваними результатами.

Вона підриває довіру до всієї системи влади в Україні.

Наслідком цієї кризи може стати фактична втрата легітимності президентом, що унеможливить проведення реформ, боротьбу з корупцією, остаточно зруйнує можливість конституційної реформи й формату Мінськ-2 та спростить задачу російській владі, яка прагне знищити державність України.

Ми поважаємо відкритий виступ міністра та його сміливість висловити публічно те, на що вже давно нарікають мільйони українців. Адже дехто з наших високопосадовців вважає, що вони можуть собі дозволити й далі перерозподіляти грошові потоки на свою користь.

Країна перебуває в критичній точці – і легітимно обрані політичні лідери мають обов'язок стабілізувати ситуацію. Відмова президента надати чіткі відповіді та докази на звинувачення у потуранні корупції та звільнення ключових міністрів спричинять подальше поглиблення політичної кризи, що становитиме загрозу національній безпеці країни.

В Україні більше не може бути місця корупції! Відповіддю на звинувачення міністра повинно стати прозоре та неупереджене розслідування усіх фактів, які пролунали в його промові.

Майдан-2014 – прямий наслідок безвідповідальності політиків у 2005 році.

Наслідком такої самої безвідповідальності сьогодні може бути не "третій Майдан" – а зникнення держави Україна.

Ми вважаємо, що задля стабілізації ситуації та недопущення поглиблення політичної кризи критично важливі:

1. Негайна публічна відповідь президента на заяву міністра економіки. Президент має взяти на себе відповідальність за розв'язання цієї кризи. Суспільство має право знати позицію лідера країни після таких звинувачень.

2. Негайне тимчасове відсторонення від владних позицій президентом згаданих у заяві осіб, які є його підлеглими. Проведення Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та НАБУ розслідування фактів, згаданих міністром.

3. Усі особи, згадані у виступі міністра, які не є прямими підлеглими президента, мають бути відсторонені від роботи в державних органах та на державних підприємствах на час проведення розслідування.

4. Щодо всіх осіб та фактів, згаданих у виступі міністра, має бути проведене незалежне розслідування з оприлюдненням його ходу та результатів.

5. За результатами розслідування незалежний суд має ухвалити рішення відповідно до чинного законодавства.

У відставку має піти не Абромавічус, а корупціонери!

Усі охочі можуть підписати це звернення.

Перелік підписантів 

VoxUkrainepowered by lun.ua
Чому такий шум через закупівлі ліків через міжнародні організації
Ми повинні рухатися до того, щоб запустити власного українського професійного закупника, який буде ефективно і прозоро закуповувати ліки для країни.
Як ніколи не видати книгу
Саркастичні ситуації, які допоможуть вам краще зрозуміти, як варто і не варто комунікувати з партнерами (навіть якщо ви видаєте книгу самостійно).
Штайнмаєр – не лікар. Як Зеленський продовжує дипломатію імені Порошенка
Війна України та Росії за Донбас це не про володіння шматком териконів. Це історія про контроль, інтриги і в перспективі – хто ж кому всучить на фінансування ці понівечені землі і скалічені душі.
Десять кроків до рівних доріг
У 2020 році уряд планує збільшити майже на 40% фінансування на ремонт та розбудову доріг. Але за рахунок цього ми не вирішимо проблему поганих доріг в Україні. Потрібна реформа галузі.
Скасування пайової участі: інфраструктурний колапс маленьких міст
У передмісті Києва та інших великих міст України може зупинитися будівництво всіх шкіл та садочків, які нині тривають.
Безвихідь без уваги. Казус підривника моста Метро
Випадок з АТОшніком, який погрожував підірвати міст Метро, повинен нам дати зрозуміти, що не в нього проблеми після війни, а у нас у всіх. І чим раніше ми прокинемося у хаті скраю, тим цілішою буде ця хата, цей дім. (рос.)
Виклики та ризики уряду Гончарука
Подолання бідності, тотального патерналізму, олігополії та економічне зростання як основні виклики для Зе!Кабміну.