Народ України заслуговує на мир

752 перегляди
Середа, 21 вересня 2016, 13:13
Ертурул Апакан
глава місії ОБСЄ в Україні, для УП

Сьогодні Міжнародний день миру.

Це свято миру, яке нагадує нам про те, що мир потрібно дбайливо берегти, але водночас застерігає, що мир – крихкий. Цей день є також нагадуванням того, що на землі ще занадто багато місць, де миру досі немає.

За останні два роки Україна пережила чимало. Люди на сході України відчули на собі, що таке життя під загрозою смерті, розлука з родиною і втрата засобів існування.

Найбільше завжди страждає мирне населення. Люди літнього віку, жінки і діти, котрі не можуть або не хочуть виїхати із зони конфлікту, дуже часто опиняються у найскладніших умовах. Людям не вистачає найнеобхіднішого: харчів, води, електроенергії, ліків, опалення. Із сотень тисяч людей, яких конфлікт змусив залишити свої домівки, комусь, хто був трішки заможнішим та мобільнішим, можливо, вдалося адаптуватися і розпочати нове життя у незнайомих і часто надзвичайно складних умовах. Однак у цих людей також є свої проблеми і труднощі.

Народ України заслуговує на мир. Зброя має бути складена. І відведена. Міни і боєприпаси, що не розірвалися, мають бути вилучені, а люди повинні отримати можливість повернутися додому. Це фундамент для майбутньої стабільності та процвітання України.

Миру досягти нелегко. Для цього потрібні рішучі зусилля і сміливі кроки.

Останнім часом ми були свідками деяких позитивних змін – рівень насильства на Донбасі значно знизився, проте дуже багато чого ще має бути зроблено.

Я сподіваюся, що нещодавні події, а саме відновлення сторонами їхніх зобов’язань щодо припиненню вогню згідно з раніше досягнутими домовленостями, зміцнять взаємодовіру і що зброя, нарешті, затихне на більш тривалий час або, хочу вірити, назавжди.

Завдяки Спеціальній моніторинговій місії 57 держав-учасниць ОБСЄ у різних куточках північної півкулі стають ближчими до України. Вони готові вислухати і допомогти народові України.

Люди заслуговують на те, щоб насильству було назавжди покладено край. Вони заслуговують на те, щоб знову отримати можливість жити своєю працею. Вони заслуговують на те, щоб врешті-решт відчути себе у безпеці і побачити на власні очі нормалізацію і стабілізацію ситуації. Вони заслуговують на справжній, відчутний і безповоротний мир.

Ми, СММ, будемо продовжувати працювати задля досягнення цієї мети.

Ертурул Апакан, глава місії ОБСЄ в Україні, для УПpowered by lun.ua
БДСМ, про який ти не просив: Як я поїхав на Драгобрат, щоб послухати російський шансон
Загалом, ти нічого особливого не чекаєш від Драгобрата. Але ти точно не чекаєш, що в твоїх вухах він віддаватиметься якою-небудь Кирилівкою або Мелітополем. (рос.)
Маніфест Давоса-2020: висновки та завдання для бізнесу
Давос-2020 оголосив головну тему лютневого форуму. Це Stakeholder Capitalism — формування капіталізму для всіх зацікавлених сторін. Що це означає?
Безпечна реінтеграція замість механічного склеювання територій. Домашнє завдання для України після Нормандії
Росія буде максимально розхитувати "політичний стілець" під Зеленським і використовувати пункти нормандських домовленостей для вивертання рук та нав'язування власних політичних вимог.
Які вони, цінності Пласту, і чи це релігійна організація
Пласт в Україні за статутом дотримується "християнських засад". Нас об’єднує не лише вірність Богові, але і вірність Україні.
Великий виклик. Чому українська освіта програє на ринку праці
Формальна освіта в Україні пасе задніх, хоча реальність вимагає кардинальних змін. Змінюйся або шукай нову роботу — головний виклик галузі.
Зе!прогноз. Чого іще чекати у 2020 році із Зеленським?
Що відбулося з Україною у 2019-му році, що маємо наразі і чого чекати надалі. Прогноз.
Як насправді виглядають санітарні рубки в Карпатах
Влада збирається спростити процедуру отримання дозволів на санітарні рубки, чого вже не перший рік чекає вся лісова галузь.
Допомога землевласникам чи "земельний бандитизм": що там із земельною реформою
Не так очевидно, хто виграє від запровадження земельного ринку, але землевласники втрачають уже сьогодні.