Голуб, який нагидив, і "тупа вівця". Як проходить велика інформаційна війна піарників проти журналістів

2221 перегляд
Вівторок, 20 серпня 2019, 11:00
Анна СімонянAnna Simonian (Анна Сімонян)
політолог, політичний піарник

Серпень – рибний місяць для піарників. Рада не працює, депутати у відпустках, а уряд напередодні звільнення досиджує свої останні дні в розслабленій позі й пише глибоко змістовні речі про високе – про виконану роботу за звітний період.

У такі дні, коли серпнева спека підсмажує експертні дупки десь на пляжах Туреччини, журналісти вишукують хоч якусь актуальну тему, а гостьові редактори починають запрошувати ексдепутатів 5-6 скликання, щоб хоч чимось забити ефірний час, в місті прокидається мафія піарників.

Щоб підгоріло у всіх, варто тільки запалити сірничок і роздутий інформаційний привід розповсюджується по всіх інформаційних ресурсах.

"Сам дурень". Початок війни, або З чого почалася "тупа вівця"

З чого все почалося?

Максим Бужанський, депутат від "Слуги народу" назвав "тупою вівцею" журналістку "Новое время" Ольгу Духнич.

Так нардеп відреагував на інтерв'ю з Дмитром Розумковим, під час якого Духнич натякала на "ватність" Бужанського.

"Чергова тупа вівця, що представляється журналісткою одіозного ЗМІ НВ, в інтерв'ю з представником "Слуги народу" заявила, що я ностальгую за СРСР і "часами Януковича". Розумію, що деякі колеги занадто стримані, щоб називати речі своїми іменами, тому прийду їм на допомогу. Тупа вівця з одіозного ЗМІ", – написав він у себе в Telegram.

Духнич відповіла: "Щось відповідати пану Бужанському – це як спроба з'ясувати відносини з голубом, який нагадив вам на рукав пальто".

Loading...

Солідарність. Як соратники додавали вогню

І тут почалося найцікавіше. Новина швидко розповсюдилася мережею Facebook, колеги-журналісти підтримали журналістку. Всі, крім новообраного депутата від СН Олександра Дубинського.

Той відчув себе Леонардо ДіКапріо з вогнеметом й виклав у себе в телеграм-каналі фото з Бужанським, яке підписав:

"Зустрілися з депутатом Бужанським. Зустріч проходила саме так, як її описують журналісти НВ: "поностальгували за СРСР, згадали Януковича" і, як заповідав Петро Олексійович, почитали телеграм канал Портнова. Тремтіть, бандерлоги".

Все, як у сценарії Тарантіно.

Цей самий пост був перепощений Андрієм Портновим. На додаток, він попросив оприлюднити інформацію про структуру власності та джерела фінансування й не посоромився назвати Радіо Свобода, Громадське, "Новое Время" "совокупно говорящею помийною ямою", не забувши згадати і "задрочений"24 канал. Підгорає у всіх!

Читайте також:

Майбутній депутат зі "Слуги народу" назвав журналістку "тупою вівцею"

"Слуга народу" відреагувала на "тупу вівцю": просить ЗМІ утриматись від оцінок депутатів

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Коли стихне пожежа

Попрацювавши багато років з журналістами, зрозуміла – журналісти найбільш злопам'ятний народ. Сварка з журналістом – прощавай об'єктивність.

Говорити про лояльність цих інформаційних ресурсів до монобільшості в парламенті більше не доведеться. Здається, критика цих ресурсів тепер не омине не тільки одіозну трійцю.

З точки зору PR для цієї історії був обраний ідеальний час та ресурс. НВ – впливове видання, на яке посилаються десятки інших інформаційних ресурсів.

Такого роду скандал викликав величезний резонанс в інформаційному просторі, який відчули всі.

Інформпривід розігнався органічно і, якщо це була запланована кампанія, вона була реалізована хірургічно, на кінчику леза.

Завтра або післязавтра контекст цієї сутички забудеться, але прізвище Бужанського залишиться у підсвідомості людей. "Чорний" PR, на жаль, ніхто не скасовував.

Не встигли ми сказати "прощавай" епосі Ляшка, як депутати вже вишикувалися в чергу, аби посісти його місце в інформаційному просторі.

Прийнамні вони використовують методи комунікації Ляшка. Але чи вистачить їм харизми, аби використати цей феномен?

Анна Сімонян, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.powered by lun.ua
Випробування Трампом: 10 порад Зеленському до зустрічі з президентом США
Як ефективно використати першу особисту зустріч з главою Білого дому з точки зору забезпечення національних інтересів України? Адже успіх зустрічі – це успіх всієї України.
Кремль заклинило: Росія втратила орієнтир і втрачає механізм керування собою
Вся ця багатоповерхова конструкція правління, з'їдена іржею, гуркоче і шкандибає. Але незрозуміло куди, розвалюючись на шматки, які починають жити своїм життям. (рос.)
Чому такий шум через закупівлі ліків через міжнародні організації
Ми повинні рухатися до того, щоб запустити власного українського професійного закупника, який буде ефективно і прозоро закуповувати ліки для країни.
Як ніколи не видати книгу
Саркастичні ситуації, які допоможуть вам краще зрозуміти, як варто і не варто комунікувати з партнерами (навіть якщо ви видаєте книгу самостійно).
Штайнмаєр – не лікар. Як Зеленський продовжує дипломатію імені Порошенка
Війна України та Росії за Донбас це не про володіння шматком териконів. Це історія про контроль, інтриги і в перспективі – хто ж кому всучить на фінансування ці понівечені землі і скалічені душі.
Десять кроків до рівних доріг
У 2020 році уряд планує збільшити майже на 40% фінансування на ремонт та розбудову доріг. Але за рахунок цього ми не вирішимо проблему поганих доріг в Україні. Потрібна реформа галузі.
Скасування пайової участі: інфраструктурний колапс маленьких міст
У передмісті Києва та інших великих міст України може зупинитися будівництво всіх шкіл та садочків, які нині тривають.