Порошенко розкритикував спецслужби, щоб про це заговорили люди

Субота, 13 серпня 2005, 12:19

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Петро Порошенко вважає, що "особистісна" реакція на його заяви з боку керівників силових структур тільки підтверджує необхідність їх реформування.

"Хотів би підкреслити: йдеться про проблеми інституцій, а не про конкретних людей. І особистісна реакція на мої коментарі тільки підтверджує необхідність рішучого реформування", - сказав він в інтерв'ю "Дзеркалу тижня", опублікованому в суботу.

"При цьому хотів би особливо відзначити висловлену, хоча б на словах, під час обговорення як на нараді керівників правоохоронних органів у президента, так і в ЗМІ, готовність до реформ із боку Генеральної прокуратури", - сказав Порошенко.

Він також ще раз підкреслив, що "реформа правоохоронних органів і спецслужб — одне з ключових завдань нової влади".

На його думку, в цьому питанні необхідна громадська дискусія, а не лише рішення РНБО.

"Складність завдання, його громадська значимість вимагає наукового підходу та широкої публічної дискусії на етапі підготовки рішень. Після рішення Ради національної безпеки та оборони і відповідних указів президента обговорення втрачає сенс — рішення треба виконувати", - сказав Порошенко.

"Саме тому я виступив із досить різкою заявою, ініціюючи змістовну дискусію. На жаль, мої опоненти не захотіли чи не змогли виступити по суті. Але я вважаю таку дискусію життєво необхідною і тому докладатиму всіх сил до її організації", - пообіцяв секретар РНБО.

Ілюстрацією загрози нереформованих структур правоохоронних відомств і спецслужб Порошенко назвав їх активне залучення у виборчий процес.

"Якщо за півроку нікого не було притягнуто до відповідальності, виходить, таке залучення, в усякому разі на рівні середньої ланки, відбувалося без серйозного порушення чинного законодавства і відомчих нормативних актів", - відзначив він.

"Доки необхідних заходів, які б виключали таку політизацію, не вжито, відсутність реформи внутрішньої структури та зміни нормативного забезпечення військової організації держави і правоохоронних органів зберігає подібні чи ще небезпечніші для України загрози", - вважає Порошенко.

Він повідомив, що в проекті Державної програми розвитку ЗСУ на 2006—2011 роки міститься "надзвичайно жорстка" оцінка ситуації в Збройних силах.

"З міркувань секретності не можу її викласти, але повірте, ситуація дуже складна. Саме цим і викликаний мій жорсткий виступ", - сказав Порошенко.

"Українська правда"

Читайте також:

ТУРЧИНОВ КАЖЕ, ЩО ПОРОШЕНКО САМ ЗАГРОЖУЄ НАЦБЕЗПЕЦІ

Піскун образився на Порошенка, бо не загрожує національній безпеці

ГРИЦЕНКО ПРОСИТЬ ПОРОШЕНКА НЕ ЛІЗТИ З РЕФОРМАМИ У ВІЙСЬКОВУ СФЕРУ

СИЛОВІ СТРУКТУРИ подекуди "СТВОРЮЮТЬ ЗАГРОЗУ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ" - Порошенко

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua