Януковичу готують мовний спротив

Понеділок, 22 лютого 2010, 08:22

Низка громадських об'єднань та політичних партій Львівщини заявили, що протестуватимуть, якщо влада буде змінювати мовне законодавство.

Активісти написали новообраному президенту Віктору Януковичу лист на захист української мови, передає "Німецька хвиля".

"Якщо у Верховній Раді постане питання зміни мовного законодавства, і регіонам таки дозволять самостійно визначати, якою мовою здійснювати навчання чи вести ділову документацію, то ми повеземо до Києва людей", - заявила представник ВО "Свобода", доцент кафедри української мови НУ "Львівська політехніка" Ірина Фаріон.

У листі до Януковича, під яким активісти збирають підписи, зазначено, що Україна є моноетнічною державою, де українців - 77,8%. Звідси і випливає їх абсолютне право на державність лише однієї мови - української, йдеться у листі.

Про готовність підтримати протестні акції вже заявили й інші громадські та політичні об'єднання Львівщини.

У свою чергу, політолог Юрій Шведа застерігає від необдуманої мовної політики. На його думку, цю тему владі взагалі не слід зачіпати.

"Якщо ми не знімемо цю проблему на державному рівні, то вона може стати основною політичною проблемою і буде бельгійський варіант", - припускає Шведа.

Водночас соціолог Олексій Антипович вважає, що не порушувати мовного питання в Україні неможливо, оскільки політики на цьому спекулюють, витягуючи перед виборами теми, що роз'єднують суспільство.

На його думку, "мовне питання" відпаде тоді, коли до влади прийде людина, що має суттєву електоральну підтримку не лише в окремому регіоні.powered by lun.ua