Тігіпко озброївся блоком. Заради коаліції й прем'єрства?

Понеділок, 22 лютого 2010, 08:57


Партії "Сильна Україна" та "Інформаційна Україна" створили блок Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

Міжпартійний з'їзд, у якому брали участь "Сильна Україна" та "Інформаційна Україна", відбувся в неділю у закритому режимі у готелі "Турист", пише "Комерсант-Україна".

У його роботі взяли участь близько 100 делегатів. Одним із рішень з'їзду стало створення виборчого блоку Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

"20 і 21 лютого партії провели свої з'їзди, на яких підтримали рішення про створення цього виборчого блоку", - розповіло газеті джерело у "Сильній Україні".

"Учора ж пройшов об'єднаний з'їзд, на якому також було ухвалено рішення про вихід "Сильної України", як правонаступниці Трудової партії України (ТПУ), з блоку Литвина", додав він.

Як відомо, блок Литвина був створений для участі у дострокових парламентських виборах у 2007 році. У нього увійшли Народна партія і ТПУ. На виборах блок набрав 3,96% і отримав 20 місць у парламенті. 7 із 20 депутатів були представниками ТПУ.

28 листопада 2009 року Трудову партію України очолив Тігіпко, тоді ж партія була перейменована на "Сильну Україну".

Як заявив народний депутат від Блоку Литвина Сергій Гриневецький, незважаючи на вихід партії Тігіпка зі складу блоку, депутати-члени ТПУ не можуть бути відкликані з парламенту.

"Як правонаступник ТПУ "Сильна Україна" може робити будь-які заяви. Але в блок вона входила як Трудова партія України на чолі з Михайлом Сиротою (загинув 27 серпня 2008 року). Ось якби депутати самі склали повноваження, тоді б на їхнє місце зайшли інші", - заявив Гриневецький.

При цьому він не виключив, що вихід "Сильної України" зі складу блоку може бути пов'язаний із планами створення нової коаліції у Верховній Раді, яка могла б запропонувати на посаду прем'єр-міністра кандидатуру Тігіпка.

"Партії регіонів і "Нашій Україні" не вистачає чотирьох людей для створення коаліції. Є люди, які готові увійти в блок Литвина (представники "Сильної України"), щоб зробити таку коаліцію можливою", - сказав Гриневецький.