Україна відстає від графіка дорожніх робіт до Євро-2012. Декілька доріг закриють?

Понеділок, 15 березня 2010, 15:45

Україна відстає від графіку виконання дорожніх робіт до Євро-2012, минулого року було виконано 70% від плану, але усе мають встигнути.

Про це заявив керівник "Укравтодору" Вадим Гуржос в інтерв’ю Радіо "Свобода".

"Ми не планували будувати нові автобани. Та, власне, УЄФА цього і не вимагала... У 2009 році ми витратили 4 мільярди гривень, з яких 2,5 мільярди з державного бюджету, і 1,5 мільярди коштів міжнародних фінансових організацій, таких, як ЄБРР, Європейського інвестиційного банку, Світового банку", - сказав він.

"Таким чином минулого року ми зуміли ввести в експлуатацію 238 кілометрів, і відкрити рух на 201 кілометрі доріг, які задіяні у підготовці до Євро-2012", - сказав Гуржос.

За його словами, "це 70% від тих планів, які були розроблені на 2009 рік".

Однак керівник "Укравтодору" стверджує: "Автомобільні дороги не будуть причиною якихось затримок у підготовці до Євро-2012".

"На 2010 рік у нас дуже амбіційні плани. Ми плануємо ввести в експлуатацію більше, ніж 400 тисяч кілометрів. Тобто, все ми встигнемо, і все буде надолужено", - запевнив він.

На запитання, чи є в "Укравтодорі" план ремонту доріг після сходження снігу, Гуржос відповів:

"Ми зараз проводимо підготовчу роботу, щоб ліквідувати всі сезонні руйнування. Сьогодні такі сезонні руйнування є не тільки в Україні, а і у таких країнах, як Німеччина. Ці проблеми пов’язані із складними природними умовами, і з так званим "переходом через нуль".

"Ми нарахували, що у період з 15 грудня по 1 березня "перехід через нуль" був 26 разів. Тобто, 26 разів замерзало і відмерзало. Це основний фактор руйнування автомобільних доріг взимку. Крім того, інтенсивність руху і навантаження. Ну, і не потрібно забувати, що українські дороги будувалися 40-50 років тому за зовсім іншими вимогами", - додав він.

Гуржос розповів: "Зараз ми ведемо розмови про ліквідацію ямковості. Щоб ліквідувати ямковість на державних і місцевих дорогах потрібно витратити близько мільярда. До 1 травня ми плануємо зробити це на державних дорогах, а до 1 червня на місцевих".

Він також визнав, що ситуація з дорогою Київ – Житомир "дійсно дуже складна": "Там є велика кількість сезонних руйнувань та деформацій. Ця дорога зараз розглядається".

"Ми ініціювали новий проект перед ЄБРР і Європейським інвестиційним банком. 114 кілометрів від Києва до Житомира… Ми ведемо розмови, щоб отримати фінансування під капітальний ремонт цієї дороги, і таким чином повністю закрити дорогу від Києва до Житомира, до Львова і до Чопа", - сказав Гуржос.

"Зараз роботи ведуться від Житомира до кордону з Рівненською областю. Цьогоріч там планується виконати робіт приблизно на 3,5 мільярди. Це капітальний ремонт і реконструкція. Тобто, ми отримуємо нову дорогу", - додав він.powered by lun.ua