Суд не зможе вбити "коаліцію тушок" - Лавринович

Вівторок, 16 березня 2010, 22:57

Якщо індивідуальне членство депутатів в коаліції буде визнано неконституційним, то таке рішення буде враховуватися при формуванні вже нової коаліції.

Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович в інтерв'ю агентству Інтерфакс.

"У рамках існуючої моделі формування коаліції, яка, на мій погляд, не є досконалою, буде досить складно однозначно заперечувати той спосіб формування коаліції, який є зараз", - зазначив він.

"При цьому, навіть якщо гіпотетично уявити, що суд визнає зазначену норму регламенту неконституційною, рішення Конституційного суду набуває чинності з моменту проголошення, а не відучора", - сказав міністр.

"Тобто, рішення КС буде враховуватися при формуванні вже нової коаліції", - підкреслив Лавринович.

За його словами, "закон має зворотну силу тільки в одному випадку - коли мова йде про кримінальне переслідування людини, і ухвалений закон пом'якшує міру його відповідальності".

"Рішення суду набирає чинності з моменту його прийняття і з цього дня норма, яка визнана неконституційною, не може застосовуватися", - заявив міністр.

Як відомо, справа про можливість участі окремих депутатів у формуванні парламентської коаліції буде розглядатися у КС за поданням 68 депутатів від Партії регіонів.

Разом з тим, в КС знаходиться ще одне подання з аналогічного питання, яке подали 56 депутатів від БЮТ. Поки це подання знаходиться на вивченні в секретаріаті суду.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: