Азаров не хоче купувати зайве у "Газпрому"

П'ятниця, 26 березня 2010, 13:04

Прем`єр-міністр Микола Азаров заявляє, що Україна купуватиме в Росії газу стільки, скільки буде необхідно для внутрішнього споживання.

Про це він заявив у п’ятницю на брифінгу, інформує УНІАН.

"Ми купуватимемо газу стільки, скільки нам необхідно для того, щоб були запаси газу на зиму в газосховищах, для того, щоб ми забезпечили роботу свого народного господарства, нашої економіки", - сказав Азаров, відповідаючи на запитання, до якого обсягу може бути збільшена закупівля газу заради зниження ціни на нього.

"Все, нам зайвий газ не потрібний. І так робить будь-який нормальний покупець, якщо йдеться про ринок", - запевнив прем'єр.

"Ми за те, щоб переглянути контракт (про закупівлю газу), і контракт має відповідати ринковим умовам, насамперед. І тут ми покупці – ми повинні формувати свій запит на цей товар. Звісно, ми маємо враховувати інтереси російської сторони. Тобто, мають бути передбачуваність, надійність тощо", - сказав Азаров.

При цьому він вкотре критично оцінив контракти на постачання газу, підписані в січні 2009 року, зокрема те, що Україна взяла на себе зобов`язання купувати газ в обсягах, які перевищують потребу в газі.

"Криза була в країні, про які величезні обсяги газу можна було домовлятися", - сказав Азаров.

25 березня голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер під час зустрічі з Азаровим у Москві заявив, що ціна російського газу для України залежатиме також від обсягів його закупівлі.