Азаров радіє, що йому дали передишку

Четвер, 22 квітня 2010, 21:36

Україна повинна використати період відносно низьких цін на газ для модернізації економіки.

Про це заявив прем'єр Микола Азаров під час зустрічі з членом Єврокомісії з питань розширення та європейської політики сусідства Стефаном Фюлє, повідомляє прес-служба уряду.

Він зазначив, що Україна має дуже енерговитратну економіку, отже, для хімічної промисловості, для металургії ціна на газ у розмірі 400 доларів за тисячі кубометрів означає зупинку виробництва.

Саме тому, за словами Азарова, для України було важливо переглянути газові домовленості з Росією не лише щодо ціни, але й щодо об'єму газу, який Україна має закуповувати, і щодо скасування штрафних санкцій, йдеться у повідомленні.

"Я вважаю, що ми цієї цілі досягли", - підкреслив Азаров.

Він зазначив, що важливим завданням для уряду є зменшення енерговитратності економіки.

"Ми повинні використати період відносно низьких цін на газ для того, щоб здійснити модернізацію економіки, знизити її енерговитратність. Цей період не може бути один рік, це мінімум сім - вісім років", - сказав прем'єр.

"Нам потрібна була передишка на значний термін, і ми її отримали", - наголосив Азаров.

Крім того, прем'єр вважає, що нагальним питанням залишається модернізація газотранспортної системи України.

Він підкреслив, що вже вкотре пропонує Росії і Європейському Союзу разом з Україною вкладати ресурси в реконструкцію та модернізацію ГТС, повідомили в уряді.

"Це дасть зниження вартості транзиту за рахунок підвищення швидкості подачі газу, тиску. Тобто, ми зробимо рентабельність прокачки газу по наші трубі у два з половиною рази вищою, ніж по південному та північному обхідних маршрутах", - заявив Азаров.

У той же час, він зазначив, що дане питання має бути вирішено в найкоротші терміни: "Якщо втратимо рік, то модернізація може стати неактуальною".

Українська правдаpowered by lun.ua