Пинзеник порахував мільярди, які Україна витрачає на Росію

П'ятниця, 30 квітня 2010, 12:05
 

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає, що Україна нічого не виграла від знижки в ціні на російський газ.

Таку думку він висловив в інтерв'ю "Газете по-киевски".  

"А чи є взагалі знижка? Можна було установити ціну на газ і 1000 доларів, і тоді сьогоднішня знижка була б 70%... Потрібно розуміти суть газових договорів", - відзначив він.

"Світові ціни ґрунтуються на вартості не тільки газу, але і транзиту. А це був перший фундаментальний момент, упущений у договорі, тому що ставка транзиту істотно не змінилася, а ціна газу була узята європейська", - вважає екс-міністр.

Він нагадав, що базовою ставкою була узята італійська, але ми беремо газ на 2500 км ближче, ніж Італія.

"Українська ставка повинна дорівнювати $450 мінус вартість транзиту від російського кордону до Італії, тобто 332 долара, тоді нормальна ціна газу в першому кварталі 2010 року - 220, але з політичних мотивів вона дорівнює 305", - заявив Пинзеник.

"Купуючи 40 млрд кубів газу, ми втратили в такий спосіб 4 млрд доларів. Ставка транзиту газу в Австрії - 6 доларів, у нас - 2,04 за 1000 м3, а переганяємо ми 120 млрд м3 - от ще втрат на 4 млрд. Плюс проблема збереження палива, про яку ніхто не говорить", - підкреслив він.

Пинзеник також відзначив, що Україна накачує газ для себе і Європи і утримує сховища за свій рахунок, хоча повинна оплачувати збереження лише на 25%.

"Таким чином, знижки немає. Ціна 230 доларів - це нинішня європейська ціна, яка повинна була зафіксуватися в базових договорах, а не за рахунок знижок із флотської орендної плати", - заявив він.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...