Порошенко запропонував Хорошковському тимчасово піти

П'ятниця, 11 червня 2010, 23:28
Глава СБУ Валерій Хорошковський має бути відсторонений від посади на час розслідування ситуації навколо спірних частот.

Про це заявив власник "5 каналу" Петро Порошенко в ефірі Шустер Live.

Як відомо, раніше Окружний адмінсуд Києва задовольнив вимоги групи телеканалів "Інтер", яка оскаржувала рішення Нацради з питань телебачення та радіомовлення про виділення "ТВі" та "5 каналу" частот на мовлення.

"Уряд України, який поїде на визначальну, як на мене, раду Україна-ЄС, щоб отримати те, чого всі ці люди чекають - безвізового режиму до ЄС, асоціативного членства в ЄС - несподівано, після ваших дій, в порядок денний було включено питання свободи слова", - сказав він.

"Ваші дії, на сьогоднішній день, я не знаю, це викликано непрофесіоналізмом чи корупційним інтересом, суттєво шкодять інтересам держави. І тому не треба демонструвати тут бажання продати Інтер", - зазначив Порошенко.

"Я вам пропоную абсолютно прозору річ, європейську - на період проведення розслідування, я переконаний, що парламент має створити тимчасову слідчу комісію - ви маєте бути відсторонені від посади глави СБУ", - заявив власник "5 каналу".

Він наголосив, що за підсумками розслідування влада має прийняти рішення, чи повернеться Хорошковський на посаду глави СБУ, чи ні.

"Чому я впевнений, що економічної мотивації у Валерія Івановича немає. Бо наразі, в процесі вивільнення військових частот, є більше 150 частот, на які можуть бути видані ліцензії. Якби комусь були потрібні ці ліцензії - їх можна легко отримати", - сказав Порошенко.

Коментуючи заяву Хорошковського про те, що його телеканали не будуть брати участь у новому конкурсі по розподіленню спірних частот, він заявив: "Валерій Іванович з барського плеча каже, що він відмовиться від цих каналів, розуміючи, що заборонений конкурс".

"Ви, знаючи це, свідомо вводите громадськість, телерадіокомпанії в оману, бо жодного конкурсу відбутися не може", - підкреслив Порошенко, звертаючись до глави СБУ.

Українська правда