У Раді заплуталися, як краще провести місцеві вибори. Тому їх відкладуть?

Середа, 16 червня 2010, 10:19


Вибори в місцеві ради, які президент і Партія регіонів мають намір провести 31 жовтня, опинилися під загрозою зриву.

Фракції коаліції розійшлися в поглядах про способи їх проведення, пише газета "Комерсант-Україна".

Проти переходу від пропорційної виборчої системи до мажоритарної, яка передбачає скасування голосування за партійні списки, виступив днями комуніст Олександр Голуб.

На думку комуністів, у країні, де ефективно працюють технології фальсифікації виборів, "мажоритарна система перетворилася на фарс".

Як відомо, вибори в місцеві ради за партійними списками уперше відбулися 26 березня 2006 року - відповідно до політичної реформи, проведеної в 2004 році.

Незабаром більшість політичних сил виступила з ідеєю скасування пропорційної системи. З критикою такої системи виступали й у БЮТ, і у фракціях нинішньої коаліції - крім комуністів. Тепер же багато хто змінив позицію.

Представник Блоку Литвина Олег Зарубінський сказав: "Я зараз працюю над різними варіантами проведення виборів, тому нічого певного вам сказати поки не зможу".

А депутат БЮТ, перший заступник глави комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Ольга Боднар вважає, що, "з огляду на відсутність демократії в країні, сьогодні немає кращого варіанта для України, ніж пропорційна система виборів".

За її словами, Верховній Раді не слід вносити зміни у виборче законодавство напередодні виборів, які правляча коаліція збирається призначити на 31 жовтня.

Опитані виданням депутати фракцій НУНС і КПУ вважають, що парламент ухвалить компромісне рішення.

Комуніст Голуб заявив: "Швидше за все, вибори пройдуть за змішаною системою: у селищах і селах - за мажоритарною, а в обласні, районні і міські ради - і за мажоритарною системою, і за партійними списками".

"Я реаліст, тому вважаю, що цілком можливий варіант 50/50", - сказав заступник голови фракції НУНС Тарас Стецьків.

Утім, заступник голови комітету з питань держбудівництва Олександр Чорноморов (Партія регіонів) упевнений, що "провести вибори 31 жовтня за новим законодавством не вдасться, і саме тому їх не буде".

"Немає сенсу проводити вибори 31 жовтня за старим законом. Сьогодні підкомітет розглядав декілька проектів постанов, які передбачають різні дати, але усі вони були відхилені", - заявив він.powered by lun.ua