У Харкові з'явилися "в'язні совісті"

Субота, 19 червня 2010, 10:16

Харківські активісти Денис Чернега та Андрій Єварницький отримали статус "в'язнів совісті".

Відповідне рішення прийняло в четвер правлінням Міжнародної правозахисної організації "Amnesty International", повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Харківську правозахисну групу.

У ХПГ підкреслили, що з 2004 року, це перший випадок, коли "Amnesty International" оголошує українців "в'язнями совісті".

Як відомо, Чернега і Єварницький отримали 15 діб арешту за опір владі під час вирубки дерев у парку ім. Горького.

Апеляційний суд Харківської області своїм рішенням скоротив їх адміністративний арешт з 15 до 9 діб.

У ХПГ зазначили, що наполягають на невинності обох заарештованих і заявили, що рішення апеляційного суду буде оскаржуватися в Європейському суді з прав людини.

Крім того, будуть оскаржуватися у вищих судових інстанціях і більш легкі вироки у вигляді покарання штрафами, винесені іншим учасникам акції протесту.

Апеляційний суд Харківської області, скоротивши термін арешту Чернеги й Єварницького, 18 червня звільнив їх, повідомила "Українським новинам" представник Харківської правозахисної групи Інна Захарова.

У такий спосіб суд задовольнив скаргу адвоката засуджених Аркадія Бущенка на рішення Дзержинського районного суду міста Харкова. При цьому суд не задовольнив клопотання адвоката про скасування рішення Дзержинського райсуду.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!