Європейцям дали почитати творіння Януковича

Четвер, 24 червня 2010, 14:07
Мін'юст направив до Венеціанської комісії текст законопроекту про судоустрій перед його другим читанням у парламенті.

Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович на прес-конференції в четвер у Києві.

"З приводу пропозицій направити (законопроект про судоустрій) ми зробили це, відправивши текст перед другим читанням, і розуміємо, що процедура відома і для того, щоб експерти, які вже працювали над цими текстами, могли побачити, що насправді їх пропозиція вже реалізовані", - сказав він.
 
Лавринович підкреслив, що під час підготовки цього законопроекту максимально були враховані всі побажання Венеціанської комісії, які не стосувалися безпосередньо внесення змін до Конституції.

"Навіть там, де це було досить болісно", - підкреслив він.

Лавринович зазначив, що експертні висновки Венеціанської комісії - це тільки допоміжний інструмент.

"Наявність або відсутність висновків, пропозицій, побажань будь-якого поважного інституту і такого поважного, як Венеціанська комісія, це допоміжний фактор перш за все для тих хто працює над проектами закону та для тих хто їх приймає", - сказав він.

Як відомо, 3 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні внесений президентом Віктором Януковичем законопроект "Про судоустрій і статус суддів".
Цей документ передбачає створення Вищого спеціалізованого суду України для розгляду цивільних і кримінальних справ, зменшення кількості суддів Верховного суду, обмеження його функцій, ліквідацію військових судів, обов'язкове призначення членами Вищої ради юстиції суддів, обраних безстроково.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua