Вашингтон поважає "забаганки" Януковича

Четвер, 24 червня 2010, 14:39
У США поважають вибір України з приводу відмови від інтеграції в НАТО.

Про це заявив посол США в Україні Джон Теффт у четвер в Києві.

"Нам приємно, що практичне співробітництво військових триває, і ми б хотіли його нарощувати", - підкреслив він.

Теффт також заявив, що в США сподіваються на якнайшвидше відновлення співпраці України з МВФ: "Ми впевнені, що Україна якомога швидше почне відновлювати своє економічне зростання через співпрацю з МВФ".

Посол нагадав, що експерти МВФ знаходяться в Києві, деталі переговорів поки не відомі: "Але я точно знаю, що президент і уряд України розуміють, наскільки важливо досягти згоди".

Крім того, він заявив, що в ході візиту держсекретаря США Хіларі Клінтон в Україну будуть обговорюватися питання двосторонньої співпраці.

Він проінформував, що сторони ще працюють над графіком цього візиту, проте вже точно відомо, що Клінтон буде обговорювати з українською владою стан україно-американського співробітництва, а також нові напрямки двосторонньої взаємодії в майбутньому.

Відповідаючи на питання, коли саме Клінтон прибуде до Києва, Теффт сказав: "Скажу відверто - ми ще не знаємо".

Разом з тим, за його словами, цей візит підтверджує, що в США не втратили інтерес до України. "Ми готові робити все можливе для підтримки українського народу, його прагнень до демократії і процвітаючого майбутнього", - сказав посол.

Також він повідомив, що планує під час літньої відпустки наполегливо вивчати українську мову.

Відповідаючи на питання з приводу того, чи вчить посол українську мову, Теффт зізнався: "Повільно. Важко знайти час для того, щоб займатися всіма справами".

"Сподіваюся, що під час літньої відпустки я зможу поліпшити рівень знання української мови", - сказав він.

Як відомо, українську мову вчить ще один іноземний дипломат в Україні - посол Росії Михайло Зурабов.

Інтерфакс-Україна