На Донеччині скорочують українські класи в школах

1 перегляд
Понеділок, 30 серпня 2010, 11:42

В школах Донецької області скорочується кількість класів з українською мовою навчання.

Про це "Радіо Свобода" повідомила донецька правозахисниця Марія Олійник.

"Представники влади скорочення україномовних класів називають "загальною оптимізацією системи освіти", - йдеться у повідомленні.

"Так як школи заповнені лише частково, управління освіти вирішило скоротити штат вчителів на 25%. Чомусь під скорочення потрапляють саме україномовні вчителі", - зазначається у публікації.

Зокрема, учні одинадцятого класу школи №1 міста Вугледар Донецької області за тиждень до початку навчання дізнались, що їхній україномовний клас ліквідовують.

"Міський відділ освіти вирішив перевести старшокласників україномовного ліцею у школу національних меншин з російською мовою навчання, мотивуючи це необхідністю зекономити бюджет", - наголошується у повідомленні.

За інформацією "Радіо Свобода", більшість батьків написали заяви про переведення учнів до іншої школи, зокрема, "через погрози директора школи знизити дітям оцінки".

"Вчителі і директор конфліктної школи від коментарів відмовляються, бо, за їхніми словами, бояться керівництва. Але, як кажуть батьки, педагоги схиляються до збереження україномовного класу", - йдеться у повідомленні.

"На початку літа керівник Донецького облуправління освіти Володимир Соловйов запевняв батьків, що клас ніхто закривати не буде. Втім, це зробили зі вказівки начальника міського відділу освіти Вугледара Володимира Войцеховського", - зазначається у публікації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua