Балога має доступ до Януковича, і готовий йому поплакатися

Середа, 13 жовтня 2010, 13:33


Лідер партії "Єдиний центр" Віктор Балога збирається поговорити з президентом Віктором Януковичем про зловживання на місцевих виборах адмінресурсом.

Про це він сказав у ефірі Радіо "Свобода".

На запитання, чи були у нього останнім часом якісь контакти з президентом Януковичем, Балога сказав: "Я контактую, спілкуюся з президентом".

"Я вважаю, що в цивілізованому суспільстві... потрібно всім політикам між собою спілкуватися. Якщо ж ми будемо будувати свої стосунки на конфронтації, ми ніколи не побудуємо громадянське суспільство, ми ніколи не побудуємо Україну, яка буде відповідати європейським, світовим стандартам. Ми будемо жити далі принципами Азії. Цього не може бути. Треба спілкуватися", - сказав лідер "ЄЦ".

На запитання, чи говорив він із президентом про великий адмінресурс на виборах, як написав у відкритому листі до Януковича його соратник Василь Петьовка, Балога сказав:

"Можете бути певні, я також про це буду найближчим часом з президентом розмовляти. Я маю таку можливість. Я вважаю, що президент мене такої можливості не лишить, з ним саме по цьому питанню спілкуватися".

Балога зазначив, що під час виборів президента на початку 2010 року він не був партнером влади, але підтримував кандидатуру Януковича: "Я не був партнером влади. А дійсно Балога підтримав на виборах кандидатуру Януковича".

"Нічого не повинно стояти на місці. Якщо ми бачимо, що президент України, минулий (Віктор Ющенко), із тодішнім прем'єром (Юлією Тимошенко) не могли знайти спільного ладу, як можна було підтримувати людей, які фактично на конфронтації були 5 років?", - пояснив він

"Сказати, що це найкращий випадок в історії України - обрання нового президента? Ні! Але він кращий серед тих кандидатів, які були, і він достойно переміг. Казати про те, що президент Янукович має шанс, то якщо я скажу, що ні, то я буду нещирий", - заявив Балога.

"Він має шанс будувати Україну. Він має шанс будувати демократію і свободи. Він має шанс накінець розпочати економічні реформи, про які так багато говориться, вже перебуваючи на посаді його і його команди. Але, на жаль, ми тільки говоримо, що він має можливість. Поки що нічого не розпочалося", - сказав лідер ЄЦ.

Балога також зазначив, що за його бутності главою секретаріату президента Ющенка, був "розбрат між Грушевського і Банковою".

"Сьогодні цього немає, але є другі питання. Немає економічної реформи так само, і немає прав і свобод. Минула влада будувала демократичне суспільство, дійсно будувала за світовими стандартами найкращими. І сьогодні ми бачимо це", - сказав він.

"Я вважаю, що сьогодні, на жаль, іде згортання. Якщо б було залишено, тут немає питань, але вся біда в тому, що говорять про це не тільки в Україні, а говорять про це у всіх країнах, починаючи від Вашингтона і закінчуючи Брюсселем", - наголосив Балога.powered by lun.ua