У Європі за Cadillac на Могильова завели б справу

П'ятниця, 15 жовтня 2010, 15:20

Дорогий подарунок від невідомої особи високому державному посадовцю у країнах ЄС може призвести як до відставки чиновника, так і до кримінальної справи.

Про це заявив "Дзеркалу тижня" голова групи держав проти корупції (GRECO), яка функціонує при Раді Європи, Драго Кос. 

Зокрема, на запитання, які санкції були б застосовані проти міністра внутрішніх справ країни - члена GRECO, якби він прийняв у подарунок від невідомої особи лімузин, Кос заявив:

"Прийняття такого подарунка в деяких країнах може призвести до відставки посадової особи. Крім того, у випадку всіх країн, про які я знаю, такий подарунок може призвести до відкриття кримінальної справи через підозри в хабарництві".

При цьому він підкреслив, що в багатьох європейських країнах діють вельми жорсткі правила отримання подарунків посадовцями.

"У залежності від національного законодавства: деякі країни суворо забороняють отримання подарунків державними посадовими особами, або обмежують їх - як правило, на суму менше 100 євро в подарунок від однієї особи (на рік)", - підкреслив Кос.

Як відомо, раніше НУНСівець Геннадій Москаль заявив, що для міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова купили автомобіль Cadillac ціною більше 1 мільйона гривень.

У МВС повідомили, що ця машина була подарована невідомим благодійником міліції для обслуговування іноземних делегацій.

Пізніше Могильов пообіцяв передати автомобіль в розпорядження МЗС.

Українська правдаpowered by lun.ua