Азаров хоче влаштувати аукціон

Середа, 27 жовтня 2010, 11:04
Уряд просить Верховну Раду невідкладно ухвалити законопроект про аукціонну реалізацію квот на експорт зерна.

Про це заявив прем'єр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабміну.

За його словами, уряд отримав листа від Єврокомісії, в якому визнається право України встановлювати квоти на експорт зерна.

"Єврокомісія лише просить швидко реалізувати прозорий процес надання квот. Саме так ми і діємо. Уряд вирішує питання про експорт того зерна, яке вже завантажено на судна, та звернувся до парламенту з проханням прийняти як невідкладний законопроект про аукціонну реалізацію квот на експорт зерна", - сказав прем'єр.

"Тобто ми пропонуємо операторам зернового ринку прозорий, чесний, конкурентний механізм - будь ласка, ось доступні сьогодні квоти, змагайтеся за них на аукціоні", - зазначив Азаров.

Разом з тим він зауважив, що питання продовольчої безпеки України є набагато ширшим. Азаров доручив Мінекономіки та Міністерству аграрної політики скласти баланс продовольства на 2011 рік і на середньострокову перспективу.

"В цих балансах мають бути враховані світові експортні прогнози, прогноз Міністерства сільського господарства США, прогнози сусідніх країн. Баланси стануть основою державних програм модернізації вітчизняного аграрного виробництва, бо дефіцит продовольства в Україні - це нонсенс", - сказав прем'єр.

Як відомо, раніше міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що уряд продовжить квотування експорту зерна, яке діє до 31 грудня 2010 року, в разі загрози продовольчій безпеці країни.

Українська правдаpowered by lun.ua
Усі новини...