Табачнику подобаються підходи російського "Просвєщєнія"

Середа, 27 жовтня 2010, 14:13
Росія і Україна домовилися створити робочу групу з підготовки єдиного навчального посібника для вчителів історії.

Таке рішення було прийняте на черговому спільному засіданні підкомітету з питань гуманітарної співпраці українсько-російської міждержавної комісії, яку очолюють президенти двох країн.

Як повідомив на прес-конференції міністр освіти України Дмитро Табачник, до роботи групи будуть також залучені вчені Білорусі і Польщі.

За його словами, питання про створення цієї робочої групи обговорювалося в Києві на засіданні спеціальної комісії істориків, яку очолюють академіки Російської академії наук Олександр Чубар'ян і Національної академії наук України Валерій Смалій.

"Комісія зараз вперше виходить на міжнародні проекти. Це будуть не тільки двосторонні проекти, а й за участю європейського співтовариства і інших країн, а також три-, і чотиристоронні проекти - Україна, Росія, Білорусь і Польща", - сказав міністр.

"Наші історики домовилися, і сьогодні ми під час засідання підкомітету гуманітарної співпраці прийняли рішення створити робочу групу з учених-істориків з підготовки навчального посібника для вчителів історії", - зазначив Табачник.

Крім того, він повідомив, що зараз ведеться робота над створенням широкої експертної групи із залученням російських і українських фахівців щодо нових форматів підручників із математики, фізики, хімії і астрономії.

"Мені відверто дуже подобаються підходи, які в підготовці нових стандартів з природничо-наукових, математичних дисциплін готує російське видавництво "Просвещение" і вчені з Російської академії наук та Інституту стратегії освіти Росії. Тому ця робота буде", - зазначив Табачник.

УНІАНpowered by lun.ua