Human Rights Watch заступилася за переслідуваних правозахисників

Четвер, 11 листопада 2010, 13:50

Українська влада повинна негайно повернути матеріали та обладнання, вилучені у правозахисника Дмитра Гройсмана та Вінницької правозахисної групи.

Про це йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, розміщеній на сайті цієї організації, передає Радіо "Свобода".

"Владні структури повинні провести розслідування випадку незаконного втручання у роботу організації та притягнути відповідних осіб до відповідальності", - заявили в Human Rights Watch.

А Вінницькій правозахисній групі влада має дозволити відновити законну правозахисну діяльність, наголошують в організації.

Як відомо, 15 жовтня міліція здійснила обшук у квартирі координатора Вінницької правозахисної групи Гройсмана та офісі організації у Вінниці - у зв'язку з нібито розповсюдженням порнографії.

"Міліція використала це фіктивне розслідування для вилучення матеріалів, які стосуються правозахисної роботи та прохань про надання притулку", - заявила в. о. директора відділення Human Rights Watch у Європі та Середній Азії Рейчел Денбер.

"Це переслідування, просте, справжнє переслідування", - переконана вона.

Вінницька правозахисна група документує випадки порушень прав людини, у тому числі катувань та жорстокого поводження з особами, які перебувають в ув'язненні та психіатричних закладах.

Організація також допомагає біженцям та шукачам притулку у якості партнера-виконавця Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.