Брифінг Арбузова, на який просили показати запитання, скасували

Середа, 19 січня 2011, 15:02

Брифінг голови Нацбанку Сергія Арбузова перенесено на невизначений термін.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Повідомляємо про внесені зміни до графіку голови НБУ 24.01.2011р. щодо анонсованого брифінгу у зв'язку з запланованими заходами Кабінету Міністрів України в цей день. Дата та час брифінгу уточнюються та будуть повідомлені додатково", - сказано у повідомленні.

Як відомо, раніше прес-служба НБУ розіслала анонс про перший брифінг Арбузова. При цьому у ньому містилося прохання до журналістів попередньо надіслати запитання.

"У Вас буде можливість поставити по одному питанню голові Національного банку України. Просимо відповідні питання надіслати на e-mail: press@bank.gov.ua до 18:00 19 січня ц. р", - йшлося у повідомленні.

У свою чергу Київська незалежна-медіа профспілка закликала керівництво Нацбанку відмовитися "від неприпустимої практики попередньо збирати від журналістів питання для проведення брифінгу голови НБУ".

"Це безпрецедентний в історії України випадок, коли один із органів влади вимагає попереднього узгодження запитань від журналістів для проведення рядового брифінгу", - зазначив голова комітету КНМП Юрій Луканов.

"Це також небезпечний прецедент, оскільки за прикладом НБУ інші органи влади можуть вдатися до такої самої ганебної і тоталітарної практики, яка не має нічого спільного із свободою слова", - зазначив він.

Як відомо, раніше Арбузов відмовився відповідати на запит "Української правди" про те, звідки у 2009 році він отримав 150 мільйонів гривень дивідендів.

Під час призначення Арбузова головою НБУ він не виступав у парламенті і не відповідав на запитання депутатів. Він також не погодився прийти на брифінг.

.Українська правда

powered by lun.ua