Наукова еліта вважає, що мовна концепція Табачника несе хаос

14 переглядів
118
П'ятниця, 21 січня 2011, 17:58

Концепція мовної освіти в Україні, запропонована Міносвіти, спрямована на русифікацію системи освіти.

Про це йдеться у відкритому листі міністру культури і освіти Дмитру Табачнику від наукової еліти.

Так лист підписали почесний президент Києво-Могилянської академії В'ячеслав Брюховецький, професор Києво-Могилянської академії Володимир Панченко, посол Юрій Щербак, професор Університету ім Карпенка-Карого Вадим Скуратівський та соціолінгвіст, доктор філологічних наук Лариса Масенко.

"В разі її прийняття Концепція внесе хаос в систему освіти, загальмує її розвиток і поглибить розкол українського суспільства на мовно-культурному ґрунті", - йдеться в листі.

На їхню думку, в концепції не знайшла відображення роль української мови як головного чинника консолідації населення в межах своєї держави.

В тексті Концепції відсутнє визначення державної мови як базової в системі освіти, дадують науковці.

"Натомість абсолютна більшість її положень, що стосуються мови навчання, сформульовано нечітко, розмито, без уточнення, про яку саме мову йдеться, їх можна застосувати як до української, так і до російської мови", - сказано в листі.

Спрямованість Концепції на розширення російськомовної освіти в Україні засвідчують і подані в ній характеристики української та російської мов.

"Переваги, які в концепції надано російській мові, ілюструє й віднесення її до "поширених міжнародних мов", тоді як реальна найпоширеніша в сучасному світі мова міжнародного спілкування – англійська – в Концепції не згадана жодного разу", - зазначається в листі.

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 195.140.169.---A.Ptaha..
табачник-типовий засланець Кремля в уряді янука.Нічого доброго це для України не дасть.Вони розглядають цю землю як свою колонію,з відповідним ставленням до людей...
IP: 193.111.114.---Григорыч..
"В разі її прийняття Концепція внесе хаос в систему освіти, загальмує її розвиток і поглибить розкол українського суспільства на мовно-культурному ґрунті" *** САМЕ ЦЕ І ПОТРІБНО САБАЧНИКУ
IP: 94.76.113.---noonesshadow..
Як мало у нас в країні елітних науковців..
IP: 188.163.53.---Fallow..
Табачник виконує завдання Кремля! Треба негайно вийти на акції протесту та вимагати звільнення Табачника з посади! Ним управляє російське посольство в Україні! Табачник знищує українську мову та культуру!Табачник злочинець! Він поршує Конституцію!
IP: 93.180.233.---dido55..
У тАБАЧНИКА концепцій зо три -догода москалям; -геть українське; -я (табачник) -наймудріщий.
Усі коментарі