Лавринович: Немає ні бажання, ні завдання покарати попередників

Середа, 16 лютого 2011, 07:23

Міністр юстиції Олександр Лавринович запевняє, що нинішня влада не переслідує мету обов’язково покарати чиновників попереднього уряду.

Про це він сказав в інтерв’ю для "Голосу Америки" на початку візиту української делегації до США.

"Я не думаю, що для України і загалом сьогоднішньої української влади є якимось пріоритетом обов’язкове покарання тих, хто належав до владних політичних сил рік тому. Немає такого ні бажання, ні завдання", - заявив Лавринович.

"Можливо, що варто буде провести більш детальне розслідування щодо вжитих запобіжних заходів. Напевно, що не всі, хто сьогодні ізольований від суспільства під час досудового слідства, несуть загрозу чи роблять перешкоди для розслідування", - зазначив він.

"Я думаю, що правоохоронні органи в Україні інколи перестраховуються запобіжними заходами, щоб швидше завершити свою роботу і представити доказову базу. А це не завжди правильно, тому варто на це звернути увагу", - додав міністр юстиції.

Він також заперечує думку, що "громадяни України поділені на групи, які в різній мірі можуть відповідати перед законом за свої проступки".

"Думаю, що існує достатньо доказового матеріалу, який свідчить, що це не так. Я спеціально взяв статистику порушень кримінальних справ, розслідувань, прийняття рішень про запобіжні заходи. Можу сказати, що сьогодні на запитання слідчих і прокурорів відповідає значно більше людей, які донедавна були причетними до парламентської більшості, аніж до опозиції", - сказав Лавринович.

"Протягом попереднього періоду у нас була демонстрація правого нігілізму в державі. Природно, що він зайшов і в ті сфери, де здійснювалося зловживання з матеріальними ресурсами країни", - заявив він.

"У зв’язку з тим три американські компанії, поважні, наскільки я розумію, провели аудит і переважна кількість тих кримінальних справ порушена за матеріалами цього аудиту. Тобто справи порушені на основі матеріалів, які дослідили фахівці в галузі кримінального права, що приїхали зі Сполучених Штатів для здійснення своєї роботи в Україні. Це – що стосується аргументів про переслідування політичної опозиції", - сказав Лавринович.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування