Журналістів закликають оголосити Табачнику бойкот за "холуїв"

2 перегляди
Вівторок, 12 квітня 2011, 13:53

Голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко закликає колег оголосити бойкот "регіоналу" Яну Табачнику, який обізвав журналістів "холуями".

Про це йдеться в заяві Лубченка, повідомляє УНІАН.

"Навіть акордеоністу роздавати такі оцінки людям журналістської професії непристойно. Що вже говорити про народного депутата від правлячої партії? Нехай би пан Табачник роззирнувся по парламентській залі, коли його колеги за помахом руки диригента фракції одностайно натискують на потрібні кнопки. То що це - свідоме виявлення волі народного депутата?", - обурився він.

За словами голови НСЖУ, у громадян є спосіб протистояти "заангажованим працівникам пера, мікрофона, камери - не купувати, не читати, не передплачувати газету, журнал, вимкнути радіо чи телетрансляцію".

"А як боротися з депутатами, котрі отак, за командою зверхника, приймають закони, що погіршують, а не поліпшують життя людей. І як же назвати цих депутатів?", - заявив він.

Лубченко також запитує, чим може Табачник підтвердити, "що 85% журналістів - холуї?".

"У нього що - є на руках рішення судів, якими іменем України це доведено? Переконаний, що немає. Певно, спрацював рефлекс: народного депутата притягти до відповідальності за наклеп і образу, ми знаємо, не так і просто", - сказав він.

При цьому, на думку Лубченка, у журналістів є інша можливість – "у своїх засобах масової інформації взагалі не згадувати Табачника Яна Петровича".

"І я закликаю своїх колег оголосити бойкот пану Табачнику. Нехай собі грає на всіх музичних інструментах і засідає у парламенті, запрошує на передачі друзів (хоча його друзі мали б добре подумати, чи варто йти на передачу до недруга журналістів). Та, зрештою, то все його приватні справи. Журналістів, переконаний, його доля більше не цікавитиме", - вважає він.

Лубченко також нагадав, що у передачі Табачника взяла участь і радник президента Ганна Герман.

"Що - людина, котра стільки років працювала у реальній журналістиці, зупинила потік образ співбесідника на адресу своїх колег? Та нічого подібного!... Натомість вона зажадала, аби журналісти пройшли люстрацію і задекларували свої видатки", - обурився він.

"Хто з журналістів має пройти люстрацію? Ті, хто працював свого часу у компартійній пресі? Так серед діючих творчих працівників ЗМІ їх майже не залишилося. Чи мають на увазі вимити з журналістського середовища тих, хто трудився у період помаранчевої влади? За президентства Кучми? Так усіх журналістів Польщі, любої серцю пані Герман, не вистачить, аби заповнити вивільнені після люстрації місця. Те ж стосується і розумувань радниці президента щодо декларації про видатки журналістів", - додав Лубченко.

Голову НСЖУ також обурив сам тон розмови співбесідників передачі.

"Народний депутат принижує і ображає журналістів, радник президента залякує люстраціями і деклараціями про видатки. Невже не можна говорити з аудиторією як з співгромадянами, а не з класовими ворогами? Боже, в якій країні ми живемо!", - йдеться в заяві.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua