Герман захищалася від правозахисників скаргами СБУ на журналістів

Вівторок, 14 червня 2011, 13:15

Радник президента Ганна Герман заявляє, що 478 чинних державних службовців були притягнуті до кримінальної відповідальності за корупцію.

Про це вона сказала, коментуючизвіт міжнародної правозахисної організації Freedom House, повідомляє УНІАН.

Герман відкинула звинувачення на адресу нинішньої влади у вибірковості переслідувань за корупційні дії.

"478 чинних державних чиновників найвищого рангу, починаючи від міністрів, заступників міністрів, голів податкової адміністрації притягнуті до кримінальної відповідальності за корупцію. Я не пам’ятаю, щоб така кількість чинних чиновників була притягнута до відповідальності за минулої влади", - сказала Герман.

Вона також принесла із собою список чиновників, притягнутих до відповідальності, і передала його представникам Freedom House, які поширили його серед журналістів.

Після цього слово взяв екс-віце-прем’єр, БЮТівець Григорій Немиря, який назвав заяву Герман "контрпропагандою".

За його словами, на камеру влада говорить одне, а насправді робить зовсім інше.

Немиря сказав, що список притягнутих до відповідальності чиновників, який поширила Герман, є аналітичною запискою СБУ.

"Вже не вперше представники "четвертої влади" намагаються надати політичного забарвлення правозастосовній діяльності спецслужби. Окремі представники ЗМІ порівнюють керівників правоохоронних органів з іспанським генералом Франко, у якого був принцип "друзям усе, ворогам – закон", - сказано у документі.

Водночас, наголошується у записці СБУ, за всієї поваги до журналістів, необхідно зауважити, що вони не завжди звертають увагу на те, що вчинення злочинів та притягнення особи до кримінальної відповідальності не співпадають у часі.

"Тому в СБУ вважають цілком природнім, що на початку діяльності нового уряду правоохоронці розслідували кримінальні справи стосовно посадовців, протиправна діяльність яких мала місце в період роботи попереднього уряду. Логічно, що співробітники спецслужби не могли виявити і припиняти те, чого ще не відбулося", - наголошується в записці СБУ.

У СБУ зазначають, що у першому півріччі 2010 року спецслужба почала викривати правопорушників з числа службових осіб новосформованого уряду.

У записці наводяться відомості про притягнення до кримінальної відповідальності високопосадовців Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Міністерства економіки, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Державного комітету ветеринарної медицини та інших установ.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.