Україна проміняла викраденого палестинця на угоди з Ізраїлем?

Середа, 22 червня 2011, 19:16

Дружина викраденого з території України палестинця Дірара Абусісі – Вероніка – вважає, що Україна обміняла її чоловіка на двосторонні комерційні угоди з Ізраїлем.

Про це йдеться у її позові до президента України, поданому до Вищого адміністративного суду України.

"Поведінка владних органів України протягом чотиримісячного періоду з моменту викрадення мого чоловіка до Ізраїлю породила твердження, які неоднократно озвучувалися на різних рівнях, про причетність до цього викрадення спецслужб України і її правоохоронних органів", - сказано в позові.

"Стверджується, що за своє сприяння у викраденні мого чоловіка Україна отримала від Ізраїлю солідну винагороду у вигляді підписаних між двома державами двосторонніх комерційних угод, істотного просування на шляху до угоди про зону вільної торгівлі (якнайшвидшого підписання якої так прагне офіційний Київ), а також у вигляді допомоги у лобіюванні інтересів України, що стосуються її відносин із США, у Конгресі США", - зазначається в документі.

Також Вероніка нагадала, що колишній голова СБУ Валентин Наливайченко у своєму інтерв’ю для ізраїльської газети "Вести" зауважив зокрема, що "в Україні є постійний представник ізраїльських спецслужб, із яким регулярно зустрічаються працівники СБУ".

Також, за її словами, екс-глава СБУ стверджував, що у спецслужб України та Ізраїлю є спільні розробки, йде постійний обмін інформацією, результатом чого став дозвіл Уряду України залучати з ініціативи СБУ іноземні спецслужби для проведення антитерористичних операцій.

Як відомо, Абусісі є заступником гендиректора єдиної в Секторі Газа електростанції. Він був викрадений з потяга Харків-Київ в ніч з 18 на 19 лютого цього року. Наступного дня він вже опинився у тюрмі Ізраїлю.

За свідченнями палестинця, його троє чоловіків викрали з потяга, а вже в Києві передали його Моссаду.

Водночас свідок, який їхав у тому ж самому купе із Абусісі, стверджував, що один з викрадачів мав посвідчення співробітника СБУ.

В Ізраїлі Абусісі звинувачують у активній участі терористичної організації Хамас та інших злочинах, направлених проти безпеки Ізраїлю.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.