Захист Кучми хоче знайти замовників "касетного скандалу"

Четвер, 23 червня 2011, 10:38

Генпрокуратура зобов’язана виконати рішення суду і поновити кримінальну справу проти Миколи Мельниченка.

Про це в інтерв’ю журналістам після завершення судового засідання заявив адвокат екс-президента Леоніда Кучми Віктор Петруненко, повідомляє УНІАН.

"Прокуратура зобов’язана поновити справу, встановити всі обставини… і тільки тоді прокуратура має вирішити, чи є в діях Мельниченка склад злочину, чи немає", - сказав адвокат.

Водночас він спростував заяви Мельниченка, що судове рішення є тиском на нього.

"Ніякого тиску рішення суду не може зробити. Пан Мельниченко вигадує несусвітні речі… Те, що говорить пан Мельниченко, не треба навіть слухати", - сказав адвокат, підкресливши, що рішення суду абсолютно законне.

Також Петруненко зауважив, що захист Кучми вважає, що Мельниченка необхідно притягувати до відповідальності, оскільки в його діях "є всі ознаки злочину".

Разом з тим Петруненко вважає, що екс-генпрокурору Святославу Піскуну навряд чи треба відповідати за закриття кримінальної справи проти Мельниченка, оскільки той сам визнав, що свого часу такі дії робилися ним під тиском і були "політично вмотивованими".

У той же час адвокат наголосив, що "плівки Мельниченка", які долучені до матеріалів кримінальної справи, порушеної стосовно Кучми, як речові докази перебувають за межами закону.

"Вони піддавалися монтажу, і ми це доведемо в суді", - запевнив він.

На запитання, чому його підзахисний раніше не оскаржував постанову про закриття кримінальної справи проти Мельниченка, Петруненко відповів, що після того, як проти Кучми було порушено кримінальну справу, ця постанова стала прямо зачіпати його інтереси.

Також, на його думку, поновлення кримінальної справи необхідно для того, щоб встановити, хто є ініціатором, замовником і спонсором касетного скандалу, оскільки без цього неможливо буде розкрити вбивство Георгія Гонгадзе, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua