Пшонку і Могильова просять розібратися з фальшивим "Дзеркалом"

Середа, 13 липня 2011, 19:10

Депутатів просять з’ясувати обставини незаконного використання логотипу газети "Дзеркало тижня. Україна" та розповсюдження газети без вихідних типографічних даних.

Відповідне звернення направили генпрокурору Віктору Пшонці та міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову 20 народних депутатів з різних парламентських фракцій (Партії регіонів, БЮТу і НУНСу).

Підставою для звернення, як уточнила депутат від НУНС Ірина Геращенко, стала "справжня війна, оголошена популярному і авторитетному тижневику, його керівництву і всьому колективу".

Вона нагадала, що протягом останнього місяця у Києві біля кількох станцій метро, зокрема "Печерська", "Арсенальна", "Лівобережна", невідомі розповсюджували газети з логотипом "Дзеркало тижня. Україна".

Ця листівка імітує верстку, кольорову гаму та дизайн видання і містить наклепницькі й образливі для колективу та керівництва видання матеріали.

Використання логотипу є порушенням авторських прав видавців, окрім того, в листівці не було вказано будь-яких вихідних відомостей (про авторів, тираж, типографію), що також є порушенням закону "Про видавничу справу".

Крім того, зміст матеріалів фальшивки, на думку депутатів, містить ознаки незаконного збирання, зберігання, використання або поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.

Невідомі "видавці" продовжують розсилати на різні адреси листи від імені колективу редакції, під якими стоять фальшиві підписи знаних журналістів "ДТ".

"Ця провокація проти газети отримала широкий резонанс в журналістських колах, обурення щодо ситуації, яка склалася, висловили багато авторитетних видань, громадських організацій, зокрема і Національна спілка журналістів України", - цитує Геращенко УНІАН.

"Створюється небезпечний прецедент, коли невідомі особи від імені шанованих журналістів розсилають фальшиві листи, видають невідомого походження листівку без вихідних даних і діють абсолютно безкарно. Ми чекаємо, що правоохоронні органи з’ясують, де це друкується і ким видається", - наголосила вона.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.