Журналіста не пустили до Київради. Хотіли печатку

Четвер, 14 липня 2011, 16:02

Керівника проекту "Свідомо" Єгора Соболєва не пустили на засідання Київради.

Про це він заявив "Українській правді".

"Мене вранці не пустили не те що висвітлювати сесію Київради, а взагалі у приміщення. Хоча є заздалегідь надіслав заяву точно як вимагає новий закон "Про інформацію" та показав журналістське посвідчення", - зазначив журналіст.

Втім, охоронець, який назвався "старший по зміні Кравченко", сказав, що Соболєва немає у списках акредитації.

"Так само він відмовився пропустити юриста Інституту масової інформації Романа Головенка, хоча Роман намагався пояснити йому, що за законом засідання органів місцевого самоврядування відкриті для всіх громадян", - зазначив Соболєв.

Охоронець відмовився назвати, яку організацію він представляє і на підставі якого рішення не пускає журналіста та юриста.

Соболєв та Головенко не виключають звернення до суду.

"Я сподіваюся, його не буде. В інтересах Київради та її нового керівництва спростити порядок акредитації журналістів. Цього, повторюся, чітко вимагає закон, де спеціально виписана проста і вичерпна процедура. Ми з Романом та іншими колегами готові у цьому допомогти", - сказав журналіст "Свідомо".

Разом з тим, як повідомив Соболєв Телекритиці, його не пустили через відсутність мокрої печатки на довідці з місця роботи.

Як повідомила у коментарі "Українській правді. Київ" прес-секретар секретаря Київради Юлія Чудновець, ця інформація не відповідає дійсності.

"Всі журналісти до нас потрапляють. Ви ж самі це знаєте, бо завжди приходите. Що стосується Соболєва, ми лише попросили, щоб прислав статті, щоб підтвердити, що він дійсно пише на "Свідомо". Цього вимагає рішення Київради від 1998 року. Але він нічого не надіслав. Більше того, почав мені хамити, погрожувати судом", - сказала Чудновець.

Вона додала, що є рішення Київради від 1998 року, підписане тодішнім мером Олександром Омельченком, на яке посилаються при акредитації.

"Сьогодні Соболєв у Київраду не пройшов. Але його заявку розглядають, і на наступне пленарне засідання він спокійно потрапить. Ніхто йому в акредитації не відмовляв, просто поросили документи, яких він не надав", - наголосила Чудновець.

Вона також повідомила, що жодних листів від Соболєва на електронну адресу не надходило, як не було і листа поштою.

Тим часом Соболєв вважає, що вимоги працівників Київради щодо акредитації журналістів є порушенням закону.

"Це порушення і здорового глузду, і закону. Здоровий глузд говорить, що якщо я журналіст, в чому у них, як вони кажуть, сумнівів немає, то я маю туди потрапити. Я справді цікавлюсь важливим завтрашнім засіданням Київради, де  знову будуть розподіляти землю. Крім того, засідання місцевих органів влади мають бути відкритими для всіх громадян не лише для журналістів", - сказав він.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.