"Нафтогаз" каже, що він фінансово "збалансований"

Четвер, 21 липня 2011, 09:11

НАК "Нафтогаз України" запевняє, що на сьогоднішній день компанія є фінансово збалансованою.

Про це йдеться у коментарі Управління по зв’язках з громадськістю Національної акціонерної компанії "Нафтогаз Україна" щодо залучення нею кредитних коштів.

У ньому зазначається, що фінансовий план НАКу на 2011 рік передбачає можливість залучення кредитних коштів для закупівлі природного газу у весняно-літній період у сумі близько 3 млрд. грн.

У липні "Нафтогаз" планує отримати кредит у ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" на суму 625 млн. грн. для фінансування закупівлі природного газу.

Разом з тим, компанія наголошує, що "залучення кредитних коштів відбувається в рамках виконання міжнародних контрактів на закупівлю природного газу та підготовки до опалювального сезону 2011-2012 рр.".

"Природний газ, що закуповується компанією у міжопалювальний період, накопичується у підземних сховищах газу з метою подальшої реалізації у холодну пору року. Такий технічний процес убезпечує компанію від ризиків дефіциту енергоресурсу у пікові періоди споживання", - сказано у повідомленні.

"Подібні кредити не призводять до погіршення фінансового стану компанії, оскільки є забезпеченими товаром, ціна на який зростає", - наголошується в ньому.

"Нафтогаз" інформує, що станом на 18 липня з початку періоду закачки (15 квітня) компанія закачала у підземні сховища близько 7 млрд куб.м. природного газу; загалом на цю дату у сховищах накопичено 16,9 млрд.куб.м енергоресурсу.

"На сьогоднішній день Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" є фінансово збалансованою компанією", - запевняє НАК.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.