Тимошенко ніхто не виправдовував - Кузьмін

Четвер, 21 липня 2011, 12:08

Попередні суди щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко не виносили жодних рішень, які б її виправдовували.

Про це заявив в.о. генпрокурора Ренат Кузьмін на брифінгу в четвер, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Немає жодного судового рішення, яке виправдовує Тимошенко. Їх не існує - це все брехня", - сказав він.

Кузьмін підкреслив, що насправді всі кримінальні справи стосовно Тимошенко були припинені генпрокурором Святославом Піскуном у 2005 році, коли вона стала прем'єр-міністром.

"Ви пам'ятаєте інтерв'ю генпрокурора Піскуна з цього приводу, як він усвідомив, як таке рішення у нього дозріло", - зазначив в.о. генпрокурора.

Крім того, за словами Кузьміна, кримінальна справа проти Тимошенко, яка існувала в Росії, була закрита, однак не тому, що вона невинна.

"Закрита ця справа не у зв'язку з реабілітацією Тимошенко, а, навпаки, у зв'язку з доведенням її провини і закінченням термінів притягнення до кримінальної відповідальності", - додав він.

"Це означає, що Тимошенко була притягнута до кримінальної відповідальності за систематичну організацію дачі хабарів, і її борги тепер Російська Федерація вимагає від уряду України", - сказав Кузьмін.

Він також заявив, що Тимошенко винна російським компаніям і Міноборони РФ більше $405 мільйонів.

"Тимошенко мала особистий борг перед газовими компаніями РФ і російським Міноборони. Цей борг виник у період, колиТимошенко керувала компанією Єдині енергетичні системи України", - сказав Кузьмін.
 
За інформацією "Української правди", кримінальну справу відносно Тимошенко, порушену в 2001 році, було закрито 21 січня 2005 слідчим Генпрокуратури Безуглим. У той же день це рішення підтвердив тодішній генпрокурор Святослав Піскун. Справа була закрита за відсутністю в її діях складу злочину.

11 листопада 2005 Верховний суд на спільному засіданні Судової палати у кримінальних справах та Військової судової колегії не задовольнив клопотання адвоката Тимошенко, але визнав, що справа закрита "обґрунтовано і відповідно до чинного кримінально-процесуального законодавства компетентними органами та посадовими особами".

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.