Суд розглядатиме справу Діденка окремо від інших

Понеділок, 25 липня 2011, 15:18

Печерський райсуд Києва виділив в окреме провадження справу у відношенні до колишнього першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка.

Таким чином суд задовольнив прохання захисту Діденка, передає кореспондент "Української правди".

За словами адвоката Ігоря Степанова, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом декілька справ можуть бути об’єднані в разі, якщо підсудний по них проходить спільником з іншими підсудними або обвинувачується по кількох епізодах.

"У даному випадку справи були об’єднані механічно, тому що в скоєнні злочину, в якому обвинувачується Діденко, в нього немає співучасників, і так само він не є співучасником злочинів, які інкримінують іншим (Макаренку й Шепітьку)", - сказав він.

За словами адвоката, тепер комп’ютерна система має визначити суддю, який вестиме справу, після чого розгляд продовжиться.

На запитання, чи вважає він, що окреме провадження пришивдишить процес розгляду і зробить його більш об’єктивним, Степанов відповів: "Я вважаю, що в зв’язку з цим розгляд справи пришвидшиться".

Як відомо, міжнародний арбітражний трибунал у Стокгольмі 8 червня 2010 року зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб. м газу.

Служба безпеки України порушила справу за обвинуваченням посадових осіб НАК "Нафтогаз України" і Державної митної служби в розтраті приналежного компанії RosUkrEnergo АG природного газу і його незаконного розмитнення у лютому-березні 2009 року.

У даній справі були арештовані Ігор Діденко і представники митниці Анатолій Макаренко і Тарас Шепітько. Макаренко був арештований наприкінці червня, Діденко - в липні 2010 року.

26 квітня цього року Печерський райсуд Києва направив у Генеральну прокуратуру справу за обвинуваченням Діденка, Макаренка і Шепітька.

"Українська правда"

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.