Соратники Качинського не згодні з висновками про катастрофу

Субота, 30 липня 2011, 09:51

Соратники колишнього президента Польщі Леха Качиньського різко розкритикували висновки польської доповіді про причини авіакатастрофи, в якій він загинув.

Антоній Мачеревич, депутат Сейму від партії "Право і справедливість", яку заснував і очолював Качинський, назвав висновки доповіді держкомісії брехливими, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Це не доповідь, а просто брехня (міністра внутрішніх справ Польщі) Міллера", - сказав депутат, який очолює групу парламентаріїв і експертів, які проводять незалежне розслідування причин катастрофи президентського літака.

Відповідно до опублікованої в п'ятницю урядової доповіді, за катастрофу літака Ту-154 в Смоленську відповідальні польські пілоти, які мало і погано тренувалися, погана погода, а також неправильні і запізнілі команди, які давали екіпажу російські диспетчери.

Оснащення аеродрому в Смоленську визнано неефективним, неадекватним і таким, що не забезпечує умов для безпечної посадки повітряного судна.

Міністр оборони Польщі Богдан Кліх подав у відставку відразу після оприлюднення доповіді.

Російські фахівці заявили, що більша частина доповіді польської комісії про причини катастрофи ТУ-154 відповідає висновкам, до яких прийшли в Росії.

Водночас брат загиблого президента Ярослав Качинський різко розкритикував доповідь урядової комісії.

"Прем'єр-міністру Туску не вистачило сміливості, щоб визнати свою особисту відповідальність за катастрофу - він намагається перекинути її на своїх соратників", - сказав лідер польської опозиції, коментуючи доповідь і наступну відставку міністра оборони.

За словами Качинського, Туск повинен відповісти за те, що вступив у "ризиковану гру з росіянами", яка привела до того, що в Катині було організовано два роздільних візити - прем'єра і президента, і за всі подальші наслідки.

Літак розбився при заході на посадку на аеродром "Північний" 10 квітня 2010 року. Всі 96 чоловік, що знаходилися на борту, включаючи президента Польщі Леха Качинського, загинули.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...