У МЗС обурені опозицією, яка ображає Кірєєва і К°

Вівторок, 16 серпня 2011, 14:35

Судовий процес над екс-прем'єром Юлією Тимошенко не погіршив відносини України з європейськими країнами, стверджують у Міністерстві закордонних справ.

"Вона (ситуація навколо Тимошенко) не погіршила стосунки, вона внесла до порядку денного цих стосунків питання, які ми би не хотіли там бачити", - сказав директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, повідомляє Інтерфакс-України.

Крім того, за його словами, у МЗС розцінюють заяви опозиції з проханням до урядів інших країн про заборону в'їзду на їх територію суддям Печерського райсуду та Апеляційного суду Києва, як тиск на суд і спробу залучити уряди цих країн до втручання у внутрішні справи України.

"Ми вважаємо, що це тиск на суд, це спроба залучити органи виконавчої влади окремих держав до втручання в судовий розгляд в Україні. Ми переконані, що наші іноземні партнери абсолютно чітко і адекватно реагують і сприймають ці заклики, цю ситуацію", - підкреслив Волошин.

Він також зазначив, що презумпція невинуватості діє однаково як по відношенню до підсудних, так і по відношенню до суддів, і тому жодних підстав вводити санкції проти суддів немає.

"Тому нас дивують просто і обурюють спроби, заклики до іноземних наших партнерів втручатися у судовий процес, здійснювати, фактично, тиск на суд, вводити якісь, фактично, санкції проти людей, яких звинувачують у чомусь поганому виключно вербально, виключно з політичних мотивів", - додав Волошин.

На його думку, заяви опозиції у даній справі направлені на перешкоджання євроінтеграційним прагненням України.

Крім того, коментуючи численні заяви лідерів окремих країн і міжнародних організацій з приводу судового процесу над Тимошенко, Волошин зазначив, що в МЗС бачать цю стурбованість.

За його словами, МЗС, як і інші органи влади в Україні, не впливає на суд.

"Ми тільки виходимо з того, щоб суд не зірвав процес підписання угоди про асоціацію", - сказав Волошин.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.