Тігіпка поставили перед вибором - політолог

Вівторок, 16 серпня 2011, 20:36

Віце-прем'єра Сергія Тігіпка поставили перед вибором.

Таку думку озвучив глава правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи об'єднання Партії регіонів і "Сильної України", повідомляє Gazeta.ua.

"Думаю, що він постав перед вибором. Якщо він хоче залишитися при владі, то він має стати "регіоналом". Тоді у нього є політична перспектива. Можливо, йому щось пообіцяли, наприклад, посаду прем'єр-міністра в майбутньому", - зазначає політолог.

"Його поставили перед вибором або - або. Він зараз не готовий до прямої боротьби з Партією регіонів, а електорат його та регіоналів досить сильно співпадає. Тому Тігіпко обрав неконфліктний варіант - об'єднання з Партією регіонів", - уточнив він.

Крім того, Фесенко вважає, що в самій партії "Сильна Україна" проаналізували рейтингові тенденції й "вирішили не ризикувати та йти самостійно на вибори".

"Тим більше, що, можливо, буде 5-відсотковий бар'єр, пройти який при тенденції зниження рейтингу стане важко", - уточнив він.

При цьому політолог не вважає, що об’єднання партій прямо вдарить по політичному майбутньому Тігіпка.

"Я думаю, цей крок прямо не вдарить по ньому, але створить потенційні ризики. Тігіпко буде більше залежати від керівництва Партії регіонів, від її рейтингу та політики політичної сили. Можливо, йому пообіцяли керівну посаду в партії. Може, він стане одним із заступником голови партії. Цей варіант обговорювався ще в минулому році", - зазначає Фесенко.

"Тут головний ризик - посилення залежності від керівництва Партії регіонів й зменшення політичної самостійності. Одна справа, коли людина є лідером своєї партії, тоді вона може залежати від спонсорів, політичних настроїв, але в іншому - сама творить себе. А тут він буде сильно залежати від старших товаришів по партії", - додав він.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.