Янукович має втрутитися в діяльність судів - спостерігачі

Понеділок, 26 вересня 2011, 19:45

Судочинство в Україні є настільки недосконалим, що президент має негайно втрутитися.

Про це йдеться у висновку міжнародної неприбуткової організації, яка сприяє правосуддю, захисту прав людини та належному управлінню Хьюманітад, повідомляє сайт партії "Батьківщина".

Цю заяву було зроблено делегацією спостерігачів-юристів, які були присутні на судових слуханнях у справі Юлії Тимошенко в Україні та дослідили українські судові процедури.

"Ми маємо серйозні побоювання, що судові переслідування та судова система в Україні є настільки недосконалими, що судові слухання проти Тимошенко та інших політичних підсудних, ймовірно, закінчаться жахливими судовими помилками", - сказав глава делегації спостерігачів Джері Прюс Бутілович.

"Існують непереборні свідчення того,  що Генпрокуратура має вплив на судову систему, а судова система неспроможна бути незалежною та справедливою. Коли судді  виконують свої обов‘язки об‘єктивно щодо підсудних, їх залякують та проти них висуваються звинувачення Генпрокуратурою", - додав він. 

"Це є несумісним з європейськими стандартами правосуддя. За таких обставин, виконавча гілка влади зобов‘язана негайно вжити відповідних заходів, щоб запобігти серйозним судовим помилкам", - уточнив спостерігач.

Перед цією заявою Хьманітад надіслав відкритого листа президентові Януковичу 21 вересня 2011 року.

Українська правдаpowered by lun.ua