У Європі бояться, що криза в стосунках з Україною – на руку Росії

Середа, 19 жовтня 2011, 09:40

У Європі побоюються, що ускладнення в стосунках України та Євросоюзу буде на користь Росії.

Так, віце-президент торговельного комітету Європарламенту Павел Залевскі вважає, що ЄС не повинен припиняти контакти з Києвом хоча б тому, що тоді Європа, фактично, віддасть Україну під вплив Росії, передає "BBC.ua".

"Якщо сьогодні представники Європейської Комісії та країн-членів ЄС союзу призупинять переговори з Україною, то це буде так, ніби той, хто виграє естафету, загубив паличку і навіть не намагався б її підняти, марнуючи натомість велику перевагу перед конкурентами", - йдеться в комюніке Залевскі.

В цілому в Європарламенті є великі побоювання щодо того, що нинішня ситуація у відносинах Брюсселя та Києва може стати виграшною для господарів Кремля, зазначає ВВС.

Так, депутат від групи Прогресивного альянсу соціалістів та демократів поляк Марек Сівець, зокрема, заявив: "Росія грає активну роль щодо України і скористається цією можливістю, щоб запропонувати певні альтернативи".

А депутат Європарламенту від групи консерваторів британець Чарлз Теннок сказав, що поки передчасно говорити про те, як відкладення візиту українського президента до столиці ЄС позначиться на переговорах.

"Хоча багато хто висловлює сумніви, що така угода взагалі можлива, коли плюралістична демократія опинилася під загрозою з боку режиму Януковича", - сказав депутат.

У свою чергу, депутат від соціалістів, австрієць Ханнес Свобода зазначив, що ЄС не може шантажувати Україну і вимагати обирати виключно європейський шлях.

"Я думаю, що більшість бізнесменів і громадян України хочуть європейського напрямку, і, гадаю, президент Янукович це і сам знає, і йому варто було б поважати бажання громадян", - додав Свобода.

Водночас, Радіо "Свобода" передає, що після оголошення про відкладення візиту Віктора Януковича до Брюсселя більшість європейських аналітиків стверджують, що позиції Януковича у справі зближення України з ЄС слабшають.

Разом із тим, у Європі вважають, що якщо Янукович поверне кермо у бік Москви та Митного союзу, то це не принесе українцям великої користі.
 
"Це не покращить шансів України ні у сенсі пошуку ширшого економічного розвитку, ні у справі опору постійним намаганням Кремля тримати Київ у своїй орбіті", - вважає директор відділу політичних досліджень французького Інституту міжнародних та стратегічних досліджень Лор Делькур.
 
"Коли країна береться вести переговори щодо асоціації, бере участь у програмі "Східного партнерства", вона повинна поважати засадничі цінності", - наголосила вона.

"Янукович не водить нас за носа, як дехто вважає. Адже це означало б, що він виходить у цій ситуації переможцем. Я не переконана, що перемога буде на його боці, бо, віддаливши Європейський Союз, він більше втрачає, ніж здобуває", - заявила французький експерт.

powered by lun.ua