Пинзеник пропонує в обмінниках писати автобіографію

Середа, 26 жовтня 2011, 13:46

Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник не бачить в паспортизації обмінних операцій жодної логіки, лише – шкоду.

Про це він заявив у коментарі Радіо Свобода.

"Хоч вбийте мене – не можу зрозуміти. Для чого паспорт при обміні валюти? Давайте ще автобіографію змусимо писати, просто в обміннику!" – сказав він.

"Гарантую, покупців та продавців там не буде. Але це не означає, що попит на валюту десь дівся, ми просто відтіснили його в тінь. Валютний ринок України був одним із найкращих у Європі. Не треба туди лізти. Єдине, чого там бракує – довіри", – наголосив Пинзеник.

Як заявив президент асоціації українських банків Олександр Сугоняко, через нові вимоги до операцій з іноземними валютами, за останній місяць українці стали удвічі рідше обмінювати гроші, а українські банки втратили левову частку прибутків від обміну валют.

"Нам розповідають, що це – боротьба з корупцією. Насправді це абсолютно безсенсова робота, але на неї треба витрачати час, щоб обмежити кількість людей, як здатні купити чи продати валюту", – каже він.

"Яку частину займають дрібні угоди з купівлі валют? Не більше 30 відсотків. Замість того, щоб шукати корупціонерів, які крутять мільйонами та сотнями мільйонів доларів, пресують українських громадян, збираючи на них, по суті, досьє", - наголосив він.

Олександр Сугоняко вважає, що своїми діями НБУ підірвав довіру українців до банківської системи та до держави.

І констатує, що для великих покупців валюти порядок не змінився, а відтак вони тепер зможуть купувати більшу частку доларів, ніж прості громадяни.

Він наводить приклад того, як чотири невеличкі банки за останній рік проводили валютні операції обсягом понад 15 відсотків від їхнього загального обсягу в Україні, окремим особам вони продавали понад мільйон доларів на день.

Однак жодного антикорупційного розслідування щодо них не відбулося, резюмує банкір.

Зі свого боку, директор департаменту управління валютним резервом Нацбанку України Олександр Дубихвіст зазначає, що нові правила навели лад на валютному ринку.

"З початку місяця обсяги купівлі готівкової валюти удвічі впали. На нашу думку – ми відкинули ту валюту, яку купували не для потреб населення. З іншого боку, обсяги продажу валют не зменшилися", – пояснює представник НБУ.

Він запевняє, що порядок обміну валют змінили, щоб виконати декрет 1993 року, який передбачає суворіший контроль за валютним ринком, зокрема – встановлення того, чи є покупець валюти громадянином України.

Нагадаємо, у вівторок стало відомо, що Нацбанк зберіг вимогу про купівлю іноземної валюти лише за документами, що посвідчують особу.

Водночас, за даними прес-служби НБУ, продаж готівкової іноземної валюти банками одній особі в один операційний день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 150 тисяч гривень, здійснюватиметься за умови пред’явлення клієнтом документу, що засвідчує особу та підтверджує його резидентність.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування