Нацрада з питань ТБ боїться, що цензура буде не тільки на еротику

Понеділок, 31 жовтня 2011, 16:45

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення допускає появу цензури в Україні, у разі, якщо Верховна Рада прийме законопроект №7132 про обмеження доступу до еротичних сайтів.

Про це сказано у відкритій заяві Нацради, пишуть "Українські новини".

"Національна рада переконана, що правила і санкції вказаного проекту закону, аналогів якому, до речі, не існує в жодній європейській країні, йдуть врозріз із практикою законотворчості демократичних країн, і можуть призвести до проявів цензури в українському медійному просторі", - сказано в ній.

Нацрада виступає проти створення органа, якому буде надано право без рішення суду протягом доби вживати заходи щодо обмеження вільного доступу до електронних інформаційних ресурсів.

Відомство також вважає, що надання новоствореному спеціалізованому органу додаткових повноважень, які, по суті, дублюють або перевищують повноваження правоохоронних органів, а також Нацради з питань телебачення суперечить основам адміністративної реформи, а також вимагає значних бюджетних коштів.

Як відомо, 18 жовтня парламент в першому читанні 276 голосами прийняв законопроект, яким заплановано зобов'язати інтернет-провайдерів обмежувати вільний доступ до веб-сайтів або їх частин, визначених Нацкомісією з моралі як еротичні.

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликає Раду скасувати цей законопроект у другому читанні.

На думку організації, законопроект порушує статтю 10 Європейської конвенції про права людини і статтю 11 Загальної декларації прав людини, які ратифіковано Україною.

Інтернет-асоціація України вважає, що технічно неможливе обмеження інтернет-провайдерами вільного доступу до веб-сайтів або їх частин, визначених комісією з моралі як еротичні.powered by lun.ua