Мельниченко: "Я кидаю виклик цій системі"

П'ятниця, 11 листопада 2011, 07:48

Екс-майор Управління держохорони Микола Мельниченко перебрався в Ізраїль, щоб змусити Генпрокуратуру України висунути проти нього обвинувачення.

Це випливає з його слів, сказаних в інтерв'ю кореспонденту "Комерсант-Україна".

"Я зараз перебуваю в Ізраїлі, тому що знаю, що американське правосуддя й правосуддя тих європейських країн, у яких я був раніше, покажуть великий болт українській прокуратурі, якщо вона вимагатиме моєї екстрадиції", - сказав він.

"Я кидаю виклик цій системі: якщо в неї є, що мені пред'явити, вимагаючи моєї висилки в Україну з Ізраїлю, то вони зобов'язані будуть надати цій країні хоч якісь обвинувачення на мою адресу. А обґрунтованих і законних обвинувачень у них немає!", - заявив Мельниченко. 

Екс-майор у чергове спростував заяву Генпрокуратури, що він ухиляється від слідства: "Це брехня і ще раз брехня!.. До мене ніхто ніколи не застосовував підписку про невиїзд, мені не пред’являли жодних постанов слідчого про висування обвинувачень проти мене".

"Я звертався до Пшонки й голови СБУ Валерія Хорошковського з вимогою провести слідчі дії у відношенні мене, але вони відмовлялися, порушуючи Кримінальний кодекс", - підкреслив Мельниченко.

Він запевнив, що повернеться в Україну, коли будуть судити екс-президента Леоніда Кучму.

"Я обов'язково повернуся для того, щоб дати свідчення у справі Леоніда Кучми. Найбільш імовірний варіант – я прилітаю в перший день судового засідання, з аеропорту одразу їду до суду й розповідаю там усе, що знаю", - сказав Мельниченко.

"Так, мене можуть після цього заарештувати, я усвідомлюю це, але я цього не боюся – такий мій хрест, який я взяв на себе", - додав він.

На думку Мельниченка, ініціаторами рішення про його арешт "були ті, хто боїться моїх викриттів, ті, хто зацікавлений у тому, щоб я не дожив до суду над Кучмою".

На запитання, що він збирається робити до початку суду над Леонідом Кучмою, екс-майор заявив: "Я збираюся робити все!".

"Я буду звертатися в українські суди, у Європейський суд із прав людини і Європарламент. Робити все, щоб, по-перше, зло було покаране, а по-друге, щоб українці зрозуміли, що їм настав час припинити бути байдужою масою і повстати проти злочинного режиму", - уточнив Мельниченко. 

На зауваження, що уникнути переслідування можна ще, ставши депутатом і отримавши недоторканність, він відповів: "Про це рано говорити. Я не знаю, чи буду я живий завтра". 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування